Przed Świtem

Tłumaczenie: Michał Głuszak
Cykl: Wampiry, Upadła (tom 1)
Wydawnictwo: Amazon Kindle
Before Dawn
babygirl22

Siedemnastolatka, Kate, nienawidzi swojego życia. Jako wyrzutek własnej rodziny, która jej nie rozumie, jest obiektem nienawiści starszej, bardziej popularnej i ładniejszej siostry, oraz pogardy ze strony zaborczej matki, która faworyzuje jej siostrę. To co pomaga jej przetrwać to przyjaciółki oraz jej spryt. Mimo to jednak, jej życie zdaje się zmierzać wprost w ślepy zaułek – zwłaszcza kiedy jej mama oznajmia, że Kate będzie musiała zrezygnować z college’u, by opłacić korepetycje starszej siostry.
Lecz pewnego dnia wszystko ulega zmianie. W dniu jej siedemnastych urodzin zwraca na nią uwagę jeden z najbardziej popularnych chłopaków w szkole. W tym samym czasie w jej szkole pojawia się Elijah, tajemniczy nowy chłopak, z którym bezsprzecznie coś ją łączy. Wszystko zdaje się z powrotem iść po jej myśli – kiedy straszny wypadek wywraca jej życie do góry nogami.
Kate pisana jest śmierć. Jednak na granicy życia i śmierci ma miejsce coś, co utrzymuje ją przy życiu, co przemienia ją w coś, czym nigdy nie miała zostać. Pogrążona między życiem a śmiercią, Kate staje się czymś, czym jeszcze nigdy nikt nie był.

Marika | 2017-05-20
Na półkach: Ebooki, Przeczytane, _2017
Przeczytana: maj 2017

Nie do końca przemawia do mnie pisanie autorki. Zbyt krótka książka by akcja mogła się swobodnie rozwijać. Kiedy już ciąg wydarzeń i środek samej akcji głównej bohaterki zaczyna cię interesować okazuje się, że to już koniec. Niektóre rozdziały jakby pisane na siły by zapełnić strony. Historia, które mogła mieć powodzenie została spłaszczona i sprowadzona do przeciętności.

Natalia Klimkiewicz | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Książka prawie by mnie wciągnęła. Ale tylko prawie. Jeszcze dobrze się nie zaczęła, a tu już... koniec? Autorka coś nie bardzo się postarała z pisaniem tej książki. A mogła być naprawdę świetna. Osobiście to zawiodłam się trochę, bo inne jej dzieła są naprawdę dobre. Tą pozycję polecam młodzieży, która nie lubi się za bardzo rozczytywać.

TakaZaczytana | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów. Banalna fabuła, gdzieniegdzie błędy interpunkcyjne, gramatyczne czy literówki. Bardzo podobna do "Przemienionej", ale nieco lepsza. Przyciąga mnie jednak styl autorki, czego wytłumaczyć nie potrafię. Po prostu.

Madziqx | 2017-01-16
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Ciekawa książka. Jak dla mnie idealna. Emocje. Nie chciałam się od niej oderwać. Mam nadzieję, że takich książek jak ta będzie więcej.

Pchełka | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Ot, czytadło. Nieskomplikowane, krótkie, w sam raz na wieczorne "odmóżdżenie".

korszi | 2017-11-08
Alessandra | 2017-07-26