Sisters #6: Zakochana sister

Les sisters: Un Namour de Sister
humor
komiksy
Łukasz

Szósty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Życie ze starszą sister składa się nie tylko ze wspólnych zabaw i radosnych chwil, lecz także z kłótni, a nawet bijatyk. Co jednak zrobić, kiedy starsza siostra ma dla ciebie coraz mniej czasu? I to nie dlatego, że musi się uczyć czy wciągnęło ją jakieś hobby... ale z...

Życie ze starszą sister składa się nie tylko ze wspólnych zabaw i radosnych chwil, lecz także z kłótni, a nawet bijatyk. Co jednak zrobić, kiedy starsza siostra ma dla ciebie coraz mniej czasu? I to nie dlatego, że musi się uczyć czy wciągnęło ją jakieś hobby... ale z powodu chłopaka! Przecież wiadomo, że chłopcy brzydko pachną, są głupi i ciągle hałasują! Co powinna zrobić młodsza siostra, aby znów mieć tę starszą tylko dla siebie?

Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/322936-sisters-6-zakochana-sister

źródło okładki: https://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/sisters/6/okladka-450.jpg

Wkp | 2017-02-18
Przeczytana: 20 lutego 2017

SIOSTRY I… CHŁOPAKI!

Tak, tak w życiu naszych szalonych sióstr dochodzi do wielkich zmian. Ale czy to rzeczywiście będą zmiany aż tak wielkie? Jedno pozostaje pewne: Wendy i Marine nikomu nie pozwolą się nudzić. Ani sobie nawzajem, ani chłopakom, którzy pojawiają się w ich życiu, ani tym bardziej czytelnikom!

Wendy i Marine, to siostry dzielone przez niewielką, ale zawsze przepaść wieku. Różni je więc bardzo wiele, od zainteresowań, po podejście do codziennych spraw i rozumienie otaczającego je świata. Jest jednak jedna rzecz, która je łączy – uwielbienie w płataniu sobie nawzajem psot. Kiedy Wendy znajduje sobie chłopaka o imieniu Maksencjusz, zaczyna udawać, że to nikt więcej, jak kolega. A że odprowadza ją po szkole do domu? Cóż, przecież nie można chodzić samotnie, prawda? Marine bierze więc z niej przykład i… Nikt nie mówił, że chłopak musi Cię odprowadzać do domu dobrowolnie? Gorzej, jak to jego nie będzie miał kto odprowadzić! A to jedynie część z wielu przezabawnych...

książek: 1939
AnnaSikorska | 2017-05-09

Najlepszymi przyjaciółkami i wrogami jednocześnie są siostry. Każda kocha drugą, ale na co dzień są dla siebie złośliwe, rywalizują ze sobą, zrzucają jedna na drugą obowiązki, starają się zaimponować i zdobyć jak najwięcej uwagi otoczenia. Posiadanie siostry nie jest łatwe. Bycie siostrą również. Wiąże się to z ciągłą czujnością i koniecznością stawiania granic prywatności oraz ciągłej walki o szacunek. Jednak siostry czasami potrafią zjednoczyć swoje siły, stworzyć razem coś pięknego. O takich relacjach opowiadają tomy komiksu „Sisters”.

Scenki przybliżające nam świat Wendy i Marine nie posiadają długiej, skomplikowanej fabuły. Życie sióstr ujęto w jednostronicowe pełne humoru niedługie opowieści, które mogą z powodzeniem zastąpić tom z „kawałami”, dzięki czemu będzie to świetna lektura dla początkujących czytelników. Komiksy z serii „Sisters” polecam uczennicom szkoły podstawowej.

Kolejny tom zabiera nas w świat problemów miłosnych w „Zakochana sister”. Wendy i Marie o raz...

Amarisa | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017

"Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Obie dziewczynki są tak sympatyczne, a ich przygody tak zabawne, że nie sposób nie polecić wam tej pozycji. Zatem jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, sięgnijcie po „Zakochaną sister”. Dobra zabawa gwarantowana."

Pełna opinia na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/sisters-6-zakochana-sister-william-cazenove/

(...) Bieżący album nosi podtytuł „Zakochana sister” i zgodnie z nim większość fabuł poświęcona została relacjonowaniu związku Wendy i Maksencjusza.

Maksencjusz epizodycznie pojawiał się już w poprzednich odsłonach, ale dopiero teraz nadszedł właściwy moment, aby porządnie namieszał w życiu rodzeństwa. Marine nie mówi, że Wendy ma chłopaka, ale ukuła na tę okoliczność zabawne określenie: „Masz zakochanka”. Para nie ma ani chwili spokoju, młodsza siostra chce być na bieżąco, dlatego wciąż przeszkadza, zagląda, szpieguje i podpatruje. Wynikają z tego zabawne sytuacje. Choćby taka: chłopak jest po to, aby odprowadzał po szkole do domu i jeszcze niósł tornister, więc Wendy przymusza kolegę z klasy, który dzielnie się sprawuje, ale do czasu, gdy uderza w płacz, bo kto ma jego odprowadzić…

Scenarzyści nie pozwalają się czytelnikowi nudzić. Wiele jest w „szóstce” zabawnych momentów, opartych głównie na humorze sytuacyjnym. Mam wrażenie, że ukazano więcej niż uprzednio epizodów o...

Dagmara | 2018-09-30
Przeczytana: 29 września 2018