Według św. Malachiasza

Ostateczna bitwa o losy świata rozegra się wkrótce na naszych oczach. Już za kilkanaście dni dowiemy się, kto zwycięży w decydującej rozgrywce. Dobro czy Zło? Stają przeciwko sobie złowieszcze i wpływowe figury znane z pierwszych stron gazet oraz ludzie z pozoru przeciętni: emerytka, artysta estradowy i para nastolatków.

ira | 2012-05-26
Przeczytana: 2007 rok

Dobra powieść, krótka, ale treściwa. :-) No i zakończenie - może patetyczne, ale na mnie zrobiło wrażenie. :-)

Rozrywka, ale o niebo lepsza od zalewających nasz rynek tłumaczeń.

Magnat | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Rewelacja.
Porywa od razu,akcja w roznych plenerach.
Super!!

Carla | 2011-09-04

Wielkiego zachwytu nie było, ale nie mogę powiedzieć, że mnie nie wciągnęło. Historia (opowiadana głównie przez jednego z bohaterów, Andrzeja, znanego komika estradowego) ma miejsce pod koniec XX wieku. Jedną z mieszkanek Warszawy regularnie nawiedza w snach siostra-bliźniaczka, której ta nigdy nie widziała. Starsza kobieta decyduje się za wszelką cenę odnaleźć siostrę, w której istnienie reszta rodziny nie wierzy. Rodzinny dramat jest tylko wstępem do afery na skalę światową, ba, zagrażającej podstawom tego świata. Oto - zgodnie z jednym z możliwych odczytań proroctwa św. Malachiasza - nominację kardynalską ma otrzymać nigeryjski duchowny, prawdopodobnie kandydat na następnego papieża. Jest tylko jeden mały problem - pod maską pobożnego sługi kryje się człowiek, którym całkowicie owładnęło ZUO. Przed bohaterami, do których o jakimś czasie dołączają także młoda, odważna Kanadyjka i chłopak z rozwiniętymi zdolnościami telekinetycznymi stoi kilka trudnych zadań, od zmierzenia się z...

Hub | 2011-04-18
Przeczytana: kwiecień 2011

Cóż... szału nie ma. Nadmiar punktów kulminacyjnych i niedomiar silnych więzi międy nimi, rozproszeni po świecie bohaterowie, nienajlepszy rysunek charakterów postaci - wszystko to nie skleja się w całość tak wspaniałą, jak wszyscy byśmy chcieli. O spiskach ogólnoświatowych pisali inni, lepiej.

Sławomir | 2013-10-11

Dla przyzwoitości Pan Wolski mógłby napisać w końcu coś kiepskiego. Ale znów nie tym razem. Świetna pozycja. Świetnie się czyta.

Wojmir73 | 2011-11-24

Jak każda książka Wolskiego - warta polecenia.Szczególnie dla miłośników pogoni za tajemnicą w stylu Dana Browna.

Kapibara | 2010-09-14

Całkiem niezła, doskonały przykład wielowątkowości. Tylko zakończenie patetyczne.

Basia | 2010-08-18

Niepozorna ale DOBRA!