Donald Trump. Człowiek Sukcesu

Tłumaczenie: Maciej Studencki
Wydawnictwo: Bukowy Las
Never Enough: Donald Trump and the Pursuit of Success
biografia, prezydent, Trump

Cała prawda o najważniejszym człowieku na świecie Michael D’Antonio w wielkim stylu i z ogromną precyzją prezentuje życiorys Donalda Trumpa: od pierwszych biznesowych projektów, poprzez burzliwe życie miłosne, aż po wybory polityczne i udział w zwycięskim wyścigu po fotel prezydenta USA. Biografia opisuje triumfy i porażki Donalda Trumpa oraz związane z nim skandale. Zdradza źródła majątku...

Cała prawda o najważniejszym człowieku na świecie

Biografia opisuje triumfy i porażki Donalda Trumpa oraz związane z nim skandale. Zdradza źródła majątku rodziny Trumpów, historię kariery, metody, które pozwoliły mu zarobić miliardy dolarów, kulisy teleturnieju The Apprentice i ciągle rosnącej sławy.
Lektura obowiązkowa do zrozumienia mechanizmów współczesnego świata.

źródło opisu: https://bukowylas.pl/ksiazki/donald-trump-2016

źródło okładki: https://bukowylas.pl/ksiazki/donald-trump-2016

Andrzej | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Nie mogę znaleźć nic szokującego w działaniach Trumpa co by czyniło zeń bardziej demoniczną postać niż jakikolwiek inny polityk zachodniego państwa. Książka obarczona błędem wielu biografii związanych ze znanymi i chwilowo popularnymi ludźmi. Szybko się zestarzeje. Krótko mówiąc góra urodziła mysz...

Sam Trump to mieszanina mitomana, geniusza, gracza, hochsztaplera, racjonalisty, manipulanta i osoby absolutnie, ale to absolutnie bezideowej. Słowem - posiada niezbędne cechy współczesnego polityka czy szefa korporacji, ponieważ - na nieszczęście dla nas - żyjemy w czasach gdy postawiono znak równości między państwem a korporacją. A że Trump gada co mu ślina na język przyniesie i kupuje tym ludzi? To wina załganego świata mediów i współczesnych elit, które wymyśliły polityczną poprawność kneblującą normalną dyskusję o coraz trudniejszych i bardziej palących sprawach.

Lennox | 2016-10-01

Czy to się komuś podoba czy nie, od takiej książki oczekujemy również twardych i kontrowersyjnych historii. Trump na pewno nie jest aniołem i bardzo możliwe, że wkrótce zostanie Prezydentem. Ale taka biografia nie może się nie podobać. Jest napisana tak, jak żyje jej bohater, czyli bez skrupułów i owijania w bawełnę. Solidna i ciekawa pozycja. Prawdopodobnie już niebawem ludzie masowo sięgną po nią aby poznać 45. Prezydenta USA

Carmen | 2016-09-06
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Ta recenzja będzie o człowieku, który je ze złotego talerzyka, steruje ludźmi bez największych problemów, lata własnym boeingiem 747, i który publicznie dał dotknąć swych włosów, by ludzie uwierzyli, że to wciąż jego prawdziwe. Mowa o Donaldzie Trumpie, który już niebawem będzie „wyskakiwał” z lodówki każdego człowieka na świecie. Właśnie takie mam wrażenie. W Polsce jeszcze się tego nie odczuwa, ale gdy wygra wybory prezydenckie, byłabym skłonna uwierzyć, że tak właśnie będzie.

„Donald Trump. W pogoni za sukcesem” to biografia jednego z najbogatszych ludzi świata – oczywiście Donalda Trumpa. Lecz opowieść zaczyna się od poznania losów dziadka Donalda, który próbował swoich sił w biznesie i szło mu to całkiem nieźle. Autor dość szczegółowo opisuje: co, kiedy i z kim. Dokładnie tak samo traktuje ojca Donalda, który zaczynał od pracy fizycznej – od budowy. Dopiero później autor zaczyna skupiać się na osobie właściwej, która spogląda czujnym spojrzeniem z okładki książki. Nim w...

Funny Player | 2017-09-03
Przeczytana: sierpień 2017

Osobiście nie przepadam za Panem Trumpem, ale w ostatnim czasie zapałałem sympatią do Prezydenta Trumpa (i tak jestem z tych, co uważają, że to dwie nieco inne kreację tej samej osoby). Dlatego zdecydowałem się na książkę, która będzie o Donaldzie Trumpie, ale nie będzie pióra Trumpa. I tak oto wpadła mi w ręce książka taka, jaką chciałem, książka w której Donald Trump jest przedstawiany jako "człowiek sukcesu" (którym niewątpliwie jest), a nie np. "człowiek z nadzieji". Pan Michael d'Antonio za cel postawił sobie przybliżenie odbiorcom biografii Trumpa, a nie napisanie jej na nowo. Nie jest to biografią, którą chciałby przeczytać zagorzały zwolennik 45. Prezydenta USA, nie jest też to tekst, w którym rozmiłowałby się polityczny przeciwnik Pana Trumpa (bo w książce nie odnajdziemy pochwały dla Trumpa; ale też nie znajdziemy tu jednoznacznego potępienia)… szczerze, sądzę że sam Donald Trump pluje sobie w brodę, że zgodził się na tych kilka spotkać z Michaelem d'Antonio.
Wszelkie...

Bullshit_detector | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Mam mieszane uczucia po lekturze.

Z jednej strony pełen szacunek dla autora za tytaniczną pracę wykonaną przy zbieraniu faktów z dzieciństwa DT, szczegółów najważniejszych transakcji itp. Przez to książka traktuje nie tyle o samym Trumpie, co o Nowym Jorku z lat 50-90 i w mojej ocenie jest to jej zaleta, choć na pewno nie jest to lekka lekturka na plażę. Wymaga skupienia.

Niestety, wadą, która w dużej mierze przykrywa zalety książki, jest z trudem ukrywana niechęć autora do postaci, którą opisuje. Trump ukazany jest tu jako hochsztapler, manipulator, megaloman, rasista i po lekturze właściwie należałoby sobie rwać włosy z głowy, że ktoś taki stanął na czele USA, bo zrobił to "oszukując wyborców" - brzmi znajomo? D'Antonio jest jednocześnie bezkrytyczny wobec Obamy, co sprawia, że ostrzegawcza lampka pali się mocnym światłem.

Niestety, autor nie jest wcale "świętszy" używając w krytyce Trumpa takich określeń jak "było powszechnie uważane za rasistowskie", "przez wielu...

MacStu | 2016-04-12
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Solidna, obszerna biografia. Pisanie, włącznie ze zbieraniem materiałów, wywiadami ze świadkami etc., zabrało autorowi trzy lata. Dzięki temu dostajemy do ręki historię sięgającą XIX w. i dziadka Donalda, imigranta z Niemiec. D'Antonio postarał się rzetelnie prześledzić dzieje rodziny Trumpów, chociaż czasem było to niemożliwe (w związku ze sprzecznymi wersjami, podawanymi przez samego DT lub innych członków jego rodziny), pokazać plusy i minusy samego Donalda, jego oficjalne i nieoficjalne oblicze, środowiska i wydarzenia, jakie miały wpływ na jego rozwój, czy wreszcie decyzje biznesowe i polityczne. Przy okazji warto wspomnieć, że premiera oryginału miała miejsce 22 września 2015 r., kiedy Trump nie wydawał się jeszcze tak poważnym kandydatem. Dlatego trudno odbierać krytyczne głosy pod jego adresem (tak ze strony autora, jak i niektórych cytowanych postaci) jako próbę utrącenia kandydatury (co próbują robić niektórzy komentatorzy w USA). Tak czy inaczej - rzecz warta...

Aga_Lk | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Zbiór wielu faktów dla wszystkich, których interesuje fenomen Donalda Trumpa. Opisane jest szczegółowo jak osiągnął swoją pozycję i popularność, jak zdobywał i pomnażał swoją fortunę a także co spowodowało, że stał się kandydatem na prezydenta USA.

YesMan | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Biografia stronnicza, autor maskuje to iż probuje czytelnika zniechecic do Donalda Trumpa.

patryk780 | 2017-11-07
Przeczytana: 17 listopada 2017