Prześpij się ze mną

Okładka książki Prześpij się ze mną Jessica Cutler
Okładka książki Prześpij się ze mną
Jessica Cutler Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
Albatros
2006-01-01
2006-01-01

Książkę przeczytam, momentami się zastanawiałam co dalej , ale ogólne wrażenie nie najlepsze.

mówiąc szczerze nie tego oczekiwałam po tej książce. Osobiście nie polecam

mówiąc szczerze nie tego oczekiwałam po tej książce. Osobiście nie polecam

Początek być może nie zachęca za bardzo, ale opowieść po chwili wciąga niesamowicie i czyta się ją szybko i przyjemnie :)

Książka bardzo ciekawa, pomimo z deczka nudnego początku wciągnęła mnie bardzo. Czytałam ją lekko i z wielką przyjemnością. (uwaga:spoiler) Pomimo tego, że koniec nie okazał się happy end'em wzbudził we mnie wiele pozytywnych emocji i zakończyłam ją z uśmiechem na ustach. Ucieszyłabym się bardzo gdyby autorka napisała drugą część bo bardzo wciągnęła mnie historia Jackie, jednakże nic mi o tym nie wiadomo :c Gorąco polecam!

Czytało się przyjemnie. Aczkolwiek nie powaliła mnie na kolana.

Czytało się przyjemnie. Aczkolwiek nie powaliła mnie na kolana.

Jacqueline Turner to alter ego Jessiki Cutler, autorki publikacji. Jest młodą stażystką na Kapitolu, wcale nie olśniewa urodą, a nie może opędzić się od mężczyzn. Gdzie tkwi sekret jej popularności? Być może wynika to z absolutnie rozrywkowego stylu życia, jaki prowadzi. Ma dwadzieścia pięć lat i zupełnie niedojrzały stosunek do świata. Zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, który pragnie, aby wszyscy robili, co tylko sobie wymarzy, nie mając na względzie ich uczuć. Bierze narkotyki, nadużywa alkoholu, uprawia seks grupowy. To jedynie część pakietu, który oferuje. Sprawia wrażenie osoby dumnej z siebie, a także ze sposobu, w jaki się urządziła w Waszyngtonie.

Z łatwością dziwki oddaje się bez wyjątku każdemu mężczyźnie, byle tylko dysponował poważną gotówką i okazał zainteresowanie. Z Fredem nawiązuje romans za pieniądze, raz w tygodniu dostaje tzw. kieszonkowe. Dwukrotnie dokonała aborcji, ale nawet przez moment nie zastanawia się nad tym, co to rzeczywiście oznacza. Przecież zabiła swoje dzieci, a nie odczuwa z tego powodu nawet cienia żalu. Opinia na temat miłości jest równie małostkowa, jak sama bohaterka:

"(...) - Dlaczego wciąż go zdradzam (...) - Każda niewierna kobieta zadaje sobie to pytanie, kiedy nachodzi ją poczucie winy.

- Ponieważ miłość nie wystarczy. Nie zapłaci zaległych rachunków i nie zastąpi koki. Miłość już niczego nie załatwia" - [str.166]

Podejście autorki do obowiązków zawodowych po prostu zwala z nóg. Pomimo, iż miała łatwe zadania do wykonania nie angażowała się, wszystko wydawało jej się trudne, ponad siły. Uważa, że sukces w pracy, to w osiemdziesięciu procentach bycie na miejscu, a pozostałe dwadzieścia to udawanie.

Jackie poznaje Marcusa, który wydaje się normalnym facetem. Obdarzył ją zaufaniem i miłością, na które nie zasługuje, gdyż wychodzi na jaw prowadzenie bloga w sposób uwłaczający głównie pracownikom Kapitolu. Czy mężczyzna będzie zdolny wybaczyć w sytuacji, kiedy wszystko się dosłownie sypie?

"Prześpij się ze mną" to ociekający seksem dziennik Jess Cutler, oparty na doświadczeniach wyniesionych ze stażu na Kapitolu. Bez pruderii opisuje pikantne szczegóły romansów z wpływowymi, zamężnymi politykami oraz biznesmenami. Fragmentami cyniczna książka nawiązuje do prawdziwych wydarzeń i odsłania ciemne strony amerykańskiej stolicy. Ukazuje małostkowość mężczyzn, interesowność kobiet oraz płytkość niezobowiązujących przyjaźni. Wydanie książki jest staranne, ale okładka niepozorna, choć nawiązuje do zawartości. Pozycja nie przypadła mi do gustu. Spodziewałam się rzetelnego podejścia do problemu, a otrzymałam niesmaczny opis bujnego życia erotycznego bohaterki. Jak widać moje oczekiwania mocno rozminęły się z rzeczywistością. Lektura okazała się dla mnie stratą czasu, więc nie mogę z czystym sumieniem zachęcić do czytania. Jedynie na własną odpowiedzialność czytelnika ;)

Troche inny klimat od mojego ale warta uwagi

Troche inny klimat od mojego ale warta uwagi

Trudno jest mi ocenić tę książkę, bo opisuje ona życie osoby rzeczywistej. Nie wiem czy mam prawo osądzać kogokolwiek, nawet jeśli ten ktoś prowadzi życie daleko odbiegające od norm moralnych. Dlatego powiem tylko, że książka mnie zainteresowała, ale jej treści absolutnie nie pochwalam. Przeczytałam w Internecie, że Jessica Cutler obecnie jest mężatką, a nawet ma dziecko. Gdybym mogła, pewnie pogratulowałabym jej, że zachowała twarz i ułożyła sobie życie na nowo. Natomiast czy powieść jest warta polecenia? Można ją przeczytać, ale tylko wtedy, jeśli jest się gotowym spojrzeć na świat z innej perspektywy, rzekłabym poligamicznej... ;)

Osobiście nie przypadła mi do gustu...

Osobiście nie przypadła mi do gustu...

Polecam !!

Polecam !!

• Erotyka
  • Chillout
  • 2010

Dodaj cytat z książki Prześpij się ze mną