Traveler

Tłumaczenie: Cezary Murawski
Cykl: Czwarty Wymiar (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Traveler

Doskonała powieść suspensu, przywodząca skojarzenia również z dziełami George&a Orwella i Phillipa Pullmana. Autor stworzył w niej całkiem realny świat, mogący funkcjonować równolegle do tego, w jakim żyjemy. "We współczesnym świecie toczy się odwieczna walka na śmierć i życie pomiędzy tymi, którzy pragną mieć historię pod kontrolą, a bohaterami ryzykującymi życie dla wolności. Ojciec...

"We współczesnym świecie toczy się odwieczna walka na śmierć i życie pomiędzy tymi, którzy pragną mieć historię pod kontrolą, a bohaterami ryzykującymi życie dla wolności. Ojciec Gabriela i Michaela Corriganów był Travelerem - jednym z członków elity proroków mogących osiągnąć czyste oświecenie. Bracia, którzy odziedziczyli tę zdolność po ojcu, są "poza Siatką", to znaczy że nie mogą być inwigilowani przez zawiłą siec monitorującą ludzi w naszym nowoczesnym świecie. Ale ostatnich żyjących Travelerów szukają już Tabulowie..."

akane171 | 2012-07-21
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 2010 rok

„Pierwsza część elektryzującego thrillera Czwarty Wymiar”. Po tych słowach powinnam pokiwać głową i odłożyć książeczkę na półkę. Hiperbole w opisach nie są dobrymi znakami, oj nie są. Ale miało się pięć tysięcy rzeczy do zrobienia, więc jakakolwiek książka była dobrą alternatywą. Czytamy, czytamy, strony furczą w ekspresowym tempie, dochodzimy do połowy i…

I spływa na nas oświecenie w formie dość prostego pytania: po grzyba ja to czytam? W skrócie mamy jakąś tajną organizację, która chce podporządkować sobie świat. W tym jakże oryginalnym i zaskakującym planie mogą im przeszkodzić nijacy… przepraszam niejacy, Travelerzy (ci dobrzy), którzy mogą przenosić się do innych światów i głosić niewygodne dla wspomnianej organizacji teorie. Tabulom (tym złym) nie bardzo się to podoba i postanawiają oczyścić świat z Travelerów. Ci są jednak bronieni przez super obrońców Arlekinów, bezuczuciowe maszyny od machania mieczami i robienia ogólnej, krwawej zawieruchy. Arlekini są tak wspaniali w...

bardakon | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Książka rewelacyjna, początkowo wydaje się naiwna a cały tajny spisek jest wyssany z palca, ale z każdą kolejną stroną zagłębiamy się w ten świat coraz bardziej. Wydaje się również, że fabułą jest dopracowywana i bardzo wiarygodna w kolejnych częściach. Po aferze z ujawnieniem śledzenia obywateli w internecie przez NSA (Snowden) okazuje się, że ta książka przestała być książką fantasy o 50%! Dobrą atmosferę do czytania daje wycieczka do Londynu i zauważenie ilości kamer CCTV śledzących nas na każdym kroku. W tej części książka potrafi naprawdę nauczyć innego spojrzenia na świat.

Stawlos | 2013-08-21
Przeczytana: czerwiec 2011

Samą książkę czyta się świetnie, mimo tego że na początku trudno się wciągnąć. W świadomości powstaje informacja żeby czytać dalej, nie jest łatwo przestać. Po przeczytaniu tej książki inaczej patrzyłem i patrzę na świat. Polecam.

KasiaB | 2014-08-13

Książka na początku wzbudza skrajne emocje- czytać- nie czytać ? Po przeczytaniu początku akcja nabiera tempa i jest tylko lepiej. Ciekawy pomysł i historia.

sonjab | 2010-12-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 17 grudnia 2010

Przez ponad sto pierwszych stron nie potrafiłam się w nią wciągnąć, a mimo to nie przestawałam czytać. Właściwie nie wiem dlaczego. Nie jest to mój ulubiony typ książki. Jednak po jej przeczytaniu przez moment zaczęłam nieco inaczej patrzeć na świat, co w pewnym sensie chyba było jednym z celów autora.

ModusModernus | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Czytaj cały tekst na: http://modusmodernus.blogspot.com/2014/11/john-twelve-hawks-traveler.html

Wykreowani przez autora bohaterowie w większości są albo dobrzy, albo źli. Widać wyraźnie, kto jest czarny, a kto biały i to moim zdaniem nadaje powieści nieco oklepanego nasycenia, bo sugeruje będącą elementem każdej baśni walkę dobra ze złem. Postacie wypadałyby znacznie lepiej, gdyby zatrzeć między nimi granice, zrezygnować z kontrastu białe-czarne. Niemniej uchowało się dwóch bohaterów, którzy w pewnym momencie znaleźli się poza tym podziałem, więc ich kreacje uznać można za zrehabilitowane. Pomimo wyraźnego podziału, prawie wszystkie sylwetki postaci są w jakiś sposób ciekawe, aczkolwiek w żadnym wypadku nie można im przypisać kingowskiej prawdziwości.

arrow18 | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Świetna książka. Spodziewałam się jednak troszkę innego zakończenia. Nie zmienia to faktu że książka jest naprawdę wciągająca :). Gorąco polecam!

Mothyff | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Rewelacyjna książka, skierowana do ludzi rozumiejących problem wszędobylskich kamer i coraz bardziej inwigilowanej prywatności. Jedynie hipokryci tego nie pojmują. Poza tym całkiem ciekawa akcja, ciekawe sylwetki bohaterów. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Jedna z moich ulubionych książek.

wissienka | 2013-05-22
Przeczytana: listopad 2010

Niesamowita akcja, bardzo ciekawa fabuła,opowieść przenosi nas z historii jednej postaci do drugiej. Bohaterowie są ciekawie opisani, pod koniec pierwszego tomu czujemy, że ich dobrze znamy i potrafimy nieco przewidzieć ich reakcje. Warto.

DurgaRE | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 22 maja 2015

Jezeli ktos mysli, ze to fantastyka, to jest w grubym błedzie, taka rzeczywistosc jest od dawna realna, a bedzie jeszcze gorzej... całe szczescie wiedza lezy na ulicy i jak ktos chce to nadal moze sie ze snu obudzic.