Antymatrix

Wydawnictwo: W.A.B.

Żyjemy w oplątanym świecie. Oplątanym różnorakimi sieciami, które są widzialne i tajne, mniej i bardziej elastyczne. Uznajemy za realne instytucje i hierarchie, bo sądzimy, że to z nich płynie siła, władza i prestiż. Ale one są tylko skutkiem podstawowych faktów społecznych: aktów komunikacji pomiędzy uczestnikami życia publicznego, podczas których ludzie dochodzą do porozumienia, wymieniają dobra i idee. Jeśli chcemy zrozumieć, jak działa społeczeństwo, jak i kiedy wybuchają rewolucje, jak i kiedy upowszechniają się mody i ideologie musimy zrozumieć, jak działają sieci. (Edwin Bendyk)

Kairon | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Ludzie wydają więcej pieniędzy na rozwój świata nierzeczywistego (internet, bazy danych, serwery) niż tego realnego - dostępnego fizycznie.

Czułem się przygnębiony, bo już nie liczy się człowiek per se a informacje jakimi dysponuje oraz szybkość z jaką umie je przetwarzać i przyswajać.

Dziwna moda robienia z ludzi maszyn a z maszyn ludzi...

Książkę polecam tylko tym którzy mają dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości, bo tylko w ogólnym rozrachunku można ocenić ją powyżej 5/10

anna | 2014-10-09
Przeczytana: 08 października 2014

Raczej nudna, ale zawiera i ciekawsze wątki. Kilka informacji całkiem mnie zaskoczyło. Przeczytałam mając nadzieje, że znajdę coś ciekawego do swojej pracy licencjackiej (potrzebne mi coś o społecznych aspektach internetu) jednak okazała się raczej mało przydatna pod tym względem :(

tylko_nie_herbatki | 2016-10-25
Przeczytana: 12 listopada 2016