BETON WEDŁUG NORMY PN-EN 206-1 - komentarz

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Producentów Cementu
technika
najka

Książka "Beton według normy PN-EN 206-1 - komentarz" jest obszernym dziełem przygotowanym przez zespół wybitnych specjalistów, pod kierunkiem prof. Lecha Czarneckiego. Układ i zawartość merytoryczna książki jest tak dobrana, że wprowadza Czytelnika stopniowo w coraz to bardziej szczegółowe zagadnienia technologii betonu. Głównym przesłaniem publikacji jest wskazanie postępowania jak uzyskać tworzywo betonowe o oczekiwanej trwałości w środowiskach o różnych wpływach agresji oraz o właściwościach fizycznych wynikających z przesłanek konstrukcyjnych. Wszystkie te problemy omawiane są w kontekście nowych wymagań normowych zawartych w PN-EN 206-1 "Beton" oraz w jej krajowym uzupełnieniu PN-B-06265:2004. Omówiono komplet norm dotyczących składników betonu i ich badań, a także projektowania i wykonawstwa konstrukcji betonowych. Oryginalne połączenie obszernych cytatów z normy, z treścią komentarza, ułatwia jej odbiór, podnosząc walory dydaktyczne. Bardzo wszechstronne, nowoczesne i aktualne omówienie problematyki technologii betonu oraz wszystkich związanych z tym uwarunkowań, zawarte w Komentarzu, nie znajduje odpowiednika w polskiej literaturze technicznej.

źródło opisu: http://www.polskicement.pl/

źródło okładki: http://www.polskicement.pl/