Filety a la Zander opisane przez Hansa Conrada Zandera

Zanderfilets. Kabinettstucke aus der Rumpelkammer der Geschichte von Hans Conrad Zander
historyczna
Ewa

Ludwik XIV, Sarah Bernard, św. Teresa z Avilla, Voltaire, Caruso, św. Antoni, Kasjan, Francis Drake, św. Franciszek... to tylko niektóre postaci ze zbioru portretów wielkich historycznych osobowości autorstwa Hansa Conrada Zandera. Autor nie ogranicza się do kolejnej prezentacji znanych faktów, lecz z typowym sobie ("zanderowskim") poczuciem humoru wyciąga z lamusa historii to, co jego...

Autor nie ogranicza się do kolejnej prezentacji znanych faktów, lecz z typowym sobie ("zanderowskim") poczuciem humoru wyciąga z lamusa historii to, co jego bohaterów stawia w całkiem nieznanym dotychczas świetle.
"Filety" jak sama nazwa wskazuje, smakowite kąski dla wszystkich tych Czytelników, którzy chętnie łączą w swoich lekturach dobrą rozrywkę z autentycznymi informacjami o wybitnych postaciach z przeszłości.
To lektura dla koneserów i dla tych, którzy chętnie chcieliby nimi zostać. A różnice wieku (i wieków) nie odgrywają doprawdy żadnej roli.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google