Ag2S

Bliski awans ma zapewnić Sarze wszystko, o czym zawsze marzyła. Ale właśnie wtedy na jej drodze do sukcesu pojawia się… ciąża. I choć dziewczynie wydaje się, że kocha swojego chłopaka, to nie ma pewności, czy okaże się on odpowiedzialnym ojcem. A stanowisko, o które stara się Sara, zwolniło się tylko dlatego, że pracująca na nim kobieta odchodzi na urlop macierzyński. Rozdarta pomiędzy radami...

Rozdarta pomiędzy radami koleżanek z pracy oraz naleganiami matki i siostry, w obliczu niepewności co do związku z Mattem i wobec pustki, jaką zostawił po sobie zmarły ojciec, Sara nie ma pojęcia, co zrobić.

Kiedy dziewczyna patrzy na kartkę bożonarodzeniową otrzymaną od tajemniczej starszej kobiety, w jej głowie pojawiają się trzy wizje przyszłości. Czy może jednak im zaufać? Czy są one wyrazami pragnień rozdartego serca? A może to prawdziwe wizje od Boga, o którym Sara myślała, że się od niej odwrócił?

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Wybor-Sary

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Wybor-Sary

jeke | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Chicago. Sara Collins-piękna, inteligentna, zabawna i ambitna dziewczyna, która liczy na awans w dużej firmie reklamowej nagle dowiaduje się, że jest w ciąży. Jej plany o zdobyciu lepiej płatnego stanowiska, o które rywalizuje z kolegą i poprawa trudnej sytuacji finansowej rodziny po śmierci ojca zaczynają się oddalać. Sara staje przed bardzo trudnym wyborem i musi podjąć decyzję, która zmieni jej całe życie.

Megan- koleżanka pracująca na wyższym stanowisku niż Sara kupuje dla niej test ciążowy po tym, jak widzi ją codziennie wymiotującą. Stara się jej pomóc w uzyskaniu awansu i namawia ją do aborcji. Zawozi ją do kliniki, w której pielęgniarka informuje, że dziecko po urodzeniu może oddać do adopcji, może też sama wychować lub poddać się aborcji.
Matt- chłopak Sary, po części głupkowaty wesołek, po części wciąż niewinne dziecko, a po części po prostu porządny facet jest zaskoczony tym, że będzie ojcem. Sara i Matt kochają się, ale nigdy nie rozmawiali o małżeństwie i dzieciach....

beataj | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Mocno osadzona w nurcie chrześcijaństwa i wiary w Boga, w mądry (choć niektórzy mogą zarzucić tendencyjność) sposób pokazuje dylematy i potencjalne problemy okołoaborcyjne.

dobrerecenzje | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

W dzisiejszych czasach posiadanie dziecka wiąże się z bardzo dużymi kosztami.
Młodzi mówią: że jeszcze nie czas, przecież jesteśmy młodzi, bo przecież studia, a potem dobra praca, awans, dom, samochód, a w ostateczności taniej będzie jak kupimy sobie psa, bo dziecko to kłopot.
Tak też był w wypadku Sary, która była ucieszona, bo pojawiła się szansa na awans, ale nagle wszystko się zmieniło, gdy Sara dowiedziała się, że jest w ciąży.
Dlatego pomyślała ”Ojej jak ja spłacę rachunki taty, jeśli będę musiała pójść na zwolnienie, żeby wychować dziecko.”
Jeśli Sara urodzi to dziecko, matka jej prawdopodobnie straci dom, a jeśli Sara nie urodzi, to mama już nigdy się do niej nie odezwie.
A do tego jeszcze jej partner Matt – takie duże dziecko - wcale jej nie pomaga.
Jaką decyzję podejmie Sara?
Co dalej z jej związkiem?
Czy Sara sama wychowa dziecko?
To poczucie pustki i walka wewnętrzna z własnymi myślami powoduje, że dziewczyna czuje się bardzo samotna i opuszczona.
A jednak pojawia się...

Joanna | 2017-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Za każdym razem, gdy podejmujemy złą decyzję, dobrze jest wiedzieć, że zostało nam to wybaczone.

Agnieszka | 2017-09-27
Przeczytana: 10 października 2017