Leksi88

Inne wydania

Paweł i Gaweł w jednym stali domu, Paweł na górze, a Gaweł na dole; Paweł spokojny, nie wadził nikomu. Gaweł najdziksze wyczyniał swawole. Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i „bezpieczne" - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria "Biblioteczka...

Paweł i Gaweł w jednym stali domu,
Paweł na górze, a Gaweł na dole;
Paweł spokojny, nie wadził nikomu.
Gaweł najdziksze wyczyniał swawole.

Książeczki te są trwałe i „bezpieczne" - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria "Biblioteczka Niedźwiadka"przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/436067/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/436067/

książek: 2048
Octopus | 2017-10-15
Przeczytana: 1969 rok

Te strofy czytała mi najpierw mama, potem w szkole uczyłam się na pamięć. I nie żałuję :) Zabawnie rymowana powiastka z ciekawym zakończeniem I morałem - choć wolnoć Tomku w swoim domku, to nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe :)

Jucia58542 | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Fajna opowieść o dwóch sąsiadach, którzy nawzajem sobie przeszkadzają i dokuczają.

UKmiś | 2017-10-28

"Jak Ty komu, tak on Tobie."
Mam wielki sentyment do tego "dziełka". Jak byłam mała posiadałam książeczkę o historii "Pawła i Gawła" - kurczę - muszę ją odszukać!
Mądre, krótkie, pożyteczne.
Ktoś nie zna? NIEMOŻLIWE!
8/10

katiakate | 2014-04-15

Wiersz dzieciństwa! Za każdym razem wyobrażałam sobie Pawła, Gawła i wszystkie szczegóły w ich domu :) Oczywiście nie wiedziałam wtedy, że napisał go Aleksander Fredro, którego kilka utworów przeczytałam chętnie i z własnej woli.

kamilharry | 2015-02-28

Przyjemna książeczka z pouczającym morałem.

Tekst oparto na "Antologii poezji dziecięcej" wydawnictwa Zakład Narodowy im. Ossolińskich (ZNiO)
ilustrował: Ryszard Gachowski
Perła w koronie, czytanie dziecku obowiązkowe!

boyaryshnya | 2014-08-22

Największy sentyment - film międzywojenny z Eugeniuszem Bodo i Adolfem Dymszą z 1938 roku.

AnkaCzyta | 2014-05-28

Alicja | 2017-11-15