Paweł i Gaweł

Okładka książki Paweł i Gaweł
Aleksander Fredro Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Biblioteczka Niedźwiadka wierszyki, piosenki
10 str. 10 min.
wierszyki, piosenki
Biblioteczka Niedźwiadka
Firma Księgarska Olesiejuk
2014-03-10
1984-01-01
10 min.

Okładka książki Wiersze dla dzieci Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki
Ocena 7,7
Wiersze dla dz... Władysław Bełza,&nb...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Ocena 6,7
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki Osiołkowi w żłoby dano i inne wiersze... Józef Czechowicz, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz
Ocena 6,0
Osiołkowi w żł... Józef Czechowicz, A...

Zawsze bawi mnie ta historia!

Co klasyka, to klasyka.

Mistrz komedii w wysokiej formie. Zabawna anegdota o sąsiedzkim współżyciu.

Opowieść wszystkim znana. Sentymentalna podróż zaliczona. Przepięknie wydane jak wszystkie książki tego wydawnictwa.

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej historyjki. Fajna i zabawna.

Krótko i na temat. Wolność Tomku w swoim domku.

Ciekawa bajka o dwóch sąsiadach jeden z nich energiczny a drugi spokojny. Polecem przeczytać.

Wszystkie książeczki z serii Biblioteczka Niedźwiadka polecam rodzicom, którzy chcą by ich pociechy już od najmłodszych lat obcowały z literaturą i by z tej przygody zawsze wyniosły jakąś naukę.
Książeczki są pięknie ilustrowane, treść nie jest długa, więc każdy szkrab "wytrzyma" chwilę w bezruchu ;)

"Jak Ty komu, tak on Tobie."
Mam wielki sentyment do tego "dziełka". Jak byłam mała posiadałam książeczkę o historii "Pawła i Gawła" - kurczę - muszę ją odszukać!
Mądre, krótkie, pożyteczne.
Ktoś nie zna? NIEMOŻLIWE!
8/10

Te strofy czytała mi najpierw mama, potem w szkole uczyłam się na pamięć. I nie żałuję :) Zabawnie rymowana powiastka z ciekawym zakończeniem I morałem - choć wolnoć Tomku w swoim domku, to nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe :)

1 988
  • Dzieciństwo