Paweł i Gaweł

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Biblioteczka Niedźwiadka wierszyki, piosenki
2014-03-10
1984-01-01
Firma Księgarska Olesiejuk
wierszyki, piosenki
2014-03-10
Biblioteczka Niedźwiadka

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej historyjki. Fajna i zabawna.

Krótko i na temat. Wolność Tomku w swoim domku.

Ciekawa bajka o dwóch sąsiadach jeden z nich energiczny a drugi spokojny. Polecem przeczytać.

Wszystkie książeczki z serii Biblioteczka Niedźwiadka polecam rodzicom, którzy chcą by ich pociechy już od najmłodszych lat obcowały z literaturą i by z tej przygody zawsze wyniosły jakąś naukę.
Książeczki są pięknie ilustrowane, treść nie jest długa, więc każdy szkrab "wytrzyma" chwilę w bezruchu ;)

"Jak Ty komu, tak on Tobie."
Mam wielki sentyment do tego "dziełka". Jak byłam mała posiadałam książeczkę o historii "Pawła i Gawła" - kurczę - muszę ją odszukać!
Mądre, krótkie, pożyteczne.
Ktoś nie zna? NIEMOŻLIWE!
8/10

Te strofy czytała mi najpierw mama, potem w szkole uczyłam się na pamięć. I nie żałuję :) Zabawnie rymowana powiastka z ciekawym zakończeniem I morałem - choć wolnoć Tomku w swoim domku, to nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe :)

Tekst oparto na "Antologii poezji dziecięcej" wydawnictwa Zakład Narodowy im. Ossolińskich (ZNiO)
ilustrował: Ryszard Gachowski
Perła w koronie, czytanie dziecku obowiązkowe!

Przyjemna książeczka z pouczającym morałem.

Największy sentyment - film międzywojenny z Eugeniuszem Bodo i Adolfem Dymszą z 1938 roku.

1 972
  • Dzieciństwo