Zakochana koloratka. 10 000 dni

Cykl: Koloratka (tom 1)
Wydawnictwo: Sorus
MuMin84

On – młody ksiądz, ona – młoda mężatka. Miejsce akcji – głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji – początek lat 80. XX wieku. Temat – historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną, jaką zapłacili za pragnienie bycia razem. W Zakochanej koloratce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą...

W Zakochanej koloratce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą przeżył – jak to określa – „cudownych 10 000 dni”, postanowił opisać ich historię.

Książka ma formę pełnej emocji rozmowy autora z ukochaną, w której przypomina początek ich znajomości, opisuje zachowania jej męża i koleje rozwijającego się uczucia. Pokazuje także reakcję jego zwierzchników i środowiska kapłańskiego. Uzupełnieniem są listy bohaterki historii do autora.

Autentyzm uczuć i problemów, z którymi spotykają się kochankowie, jest bardzo wzruszający. Jednak decyzja o wspólnym życiu nie była łatwa, szczególnie dla niego. Jak się to więc stało, że miłość zwyciężyła?

Zakochana koloratka jest książką dla wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie prawdziwej miłości: kochać i być kochanym przez całe wspólne życie.

źródło opisu: Sorus, 2014

źródło okładki: Sorus, 2014

Katherina87 | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, Antykościelne

On- młody ksiądz, ona- młoda mężatka. Miejsce akcji- głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji- początek lat 80. XX wieku. Temat- historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną jaką zapłacili za pragnienie bycia razem.

W książce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą przeżył- jak to określa- cudownych 10 000 dni, postanowił opisać ich historię.

"Zakochana koloratka" jest...

Cantata | 2015-05-19
Przeczytana: 18 maja 2015

Tak bylo, jest i bedzie ze ludzi interesuja i poniekad podniecaja tematy tabu. Rowniez ja nie jestem na to odporna i lubie poczytac o rzeczach zakazanych, stad moj wybor "Zakochanej koloratki". Jak wielkie bylo moje zdziwienie, kiedy zamiast szokujacej opowiesci, dostalam cierpka a jednoczesnie mdlaca jak przypalony karmel opowiastke o milosci, pelna powtorzen i truizmow. Nie zdarzylo mi sie jeszcze nie doczytac ksiazki do konca, jednak musze przyznac ze ostatnie sto stron to byla droga przez meke, ktora myslalam ze nigdy sie nie skonczy. Czasem mialam wrazenie , ze w kolko walkuje ten sam temat i bylo to tak nudne jak gniecie kapusty kiszonej golymi nogami. Wszystkim bez wyjatku bede te ksiazke odradzac poniewaz nie ma w niej absolutnie nic ciekawego, czytelnik moze umrzec na zawal z powodu wylewajacych sie z kart ksiazki slodkosci a co wytrwalszy moze po prostu usnie spiaczka cukrzycowa lub tez z powodu zwyklej nudy.

Wiecej na :...

Etoile | 2017-05-11

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją dziwnej książki. Kiedy brałam ją z bibliotecznej półki spodziewałam się pięknej opowieści o miłości niemożliwej. Dodatkowym atutem był fakt, że część akcji rozgrywała się w Pleszewie - mieście oddalonym o 20 km od mojego miejsca zamieszkania.

Niestety srogo się zawiodłam, książka jest naprawdę obrzydliwa i chora. Zamiast szokującej opowieści o uczuciu młodego księdza do mężatki, otrzymujemy słodką, obrzydliwą papkę. Autor nie szczędzi powtórzeń , truizmów, język jest okropny przez co czyta się niemiłosiernie trudno.

Sam autor zaskoczył mnie swoją hipokryzją. Zakochał się w mężatce i bez większych oporów zaczął się do niej zalecać, nie zważając na męża, którego wielokrotnie w tej książce obrażał. Być może mąż wybranki kleryka był tępym brutalem, ale kim wobec tego jest Pan Kryspin, który bez skrupułów, wdaje się w romans - dosłownie pod okiem ślubnego. Nie dostrzegłam w tej powieści, żadnego żalu wobec kościoła, Boga czy choćby własnego...

Wiesława Kościuk | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

No cóż? Ksiądz zakochał się w kobiecie. To chyba najlepsza opcja na miłość panów w sutannach. Książkę czyta się szybko,z zainteresowaniem, bo odsłania życie i sprawy, ogólnie mało znane. Autor, szczerze bez zbędnej hipokryzji, opisuje wielką miłość, jaka mu się przydarzyła.Warto przeczytać.

Monika | 2016-04-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia miłosna jakich wiele.Zakochany ksiądz...na marginesie pochodzący z naszych okolic, podobnie jak jego wybranka. Niestety język jakim została napisana ta powieść jest dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Infantylny...dziwny po prostu. Nie polecam.

Mika | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Jak dla mnie bardzo duży plus za pierwszą część książki- wstęp, który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że dla niego samego warto ta książkę przeczytać.

darkangel | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2016

Historia prawdziwa miłości księdza i młodej mężatki i to z mojej okolicy :-)

kasia060282 | 2016-06-10

Bardzo dobra książka, która od samego początku wzbudza emocje, polecam!

donka0807 | 2017-10-01
Przeczytana: 01 lipca 2017