Zakochana koloratka. 10 000 dni

Okładka książki Zakochana koloratka. 10 000 dni Kryspin Krystek
Okładka książki Zakochana koloratka. 10 000 dni
Kryspin Krystek Wydawnictwo: Sorus Cykl: Koloratka (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
Koloratka (tom 1)
Sorus
2014-01-01
2014-01-01
kapłani Kryspin Krystek ksiądz lata 80. miłość namiętność prawdziwa historia romans skandal obyczajowy XX

Okładka książki Wira z Powstania. Wspomnienia Danuta Szlachetko, George Szlachetko
Wira z Powstan... Danuta Szlachetko, ...
Okładka książki 186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki. Anna Kaszubska, Zargan Nasordinova
186 szwów. Z C... Anna Kaszubska, Zar...
Okładka książki Czarne dni małej Sally Sally East, Toni Maguire
Czarne dni mał... Sally East, Toni Ma...

Pocukrowane kłamstwa. Ksiądz bez powołania za to cwaniak i znany oszust, naciągacz i notoryczny kłamca z hucią i znudzona mężem gotowa na wszytko mężatka, z małej mieściny, która pragnie odmienić swoje życie za wszelką cenę. Teraz trzeba to ładnie ubrać w słowa, pokolorować, zmienić to i tamto aby czarne było białe a białe czarne, przelać na papier i sprzedać. Voila i mamy dzieło. Szkoda czasu na te kłamstwa.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją dziwnej książki. Kiedy brałam ją z bibliotecznej półki spodziewałam się pięknej opowieści o miłości niemożliwej. Dodatkowym atutem był fakt, że część akcji rozgrywała się w Pleszewie - mieście oddalonym o 20 km od mojego miejsca zamieszkania.

Niestety srogo się zawiodłam, książka jest naprawdę obrzydliwa i chora. Zamiast szokującej opowieści o uczuciu młodego księdza do mężatki, otrzymujemy słodką, obrzydliwą papkę. Autor nie szczędzi powtórzeń , truizmów, język jest okropny przez co czyta się niemiłosiernie trudno.

Sam autor zaskoczył mnie swoją hipokryzją. Zakochał się w mężatce i bez większych oporów zaczął się do niej zalecać, nie zważając na męża, którego wielokrotnie w tej książce obrażał. Być może mąż wybranki kleryka był tępym brutalem, ale kim wobec tego jest Pan Kryspin, który bez skrupułów, wdaje się w romans - dosłownie pod okiem ślubnego. Nie dostrzegłam w tej powieści, żadnego żalu wobec kościoła, Boga czy choćby własnego sumienia. Autor jest jednak bardzo zdziwiony tym jak reagują na ich miłość ludzie - matka wybranki, która wstydzi się związku córki z księdzem, czy przełożony, który poleca mu zachowanie większej dyskrecji. Główny bohater nigdy też nie rozwodził się nad ewentualnym porzuceniem stanu kapłańskiego dla Romy, zdecydował się na to dopiero gdy dziewczyna postanowiła z nim zerwać, bo była w ciąży. Pomijając już fakt, czym zajmował się Pan Kryspin, powiedzcie same co z niego za mężczyzna, który nie przejmuje się zupełnie tym jakie życie będzie miała kochanka księdza i jego nieślubne dziecko w małym miasteczku. Tak jak wcześniej wspomniałam mąż ukochanej bił ją, o czym doskonale wiedział główny bohater, dlaczego nie zrobił nic by ją przed przemocą uchronić ?

Kryspinowi i Romie udało się w końcu pokonać wszelkie trudności, wiedli szczęśliwe życie przez wiele lat, które niestety przed wcześnie się skończyło chorobą i śmiercią kobiety.

Książki jak nie polecam jak zapewne możecie się domyślić. Przez całą lekturę towarzyszyło mi jedno uczucie wstyd - gdybym ja przeżyła tą historię strasznie bym się wstydziła to opisać.

Bardzo dobra książka, która od samego początku wzbudza emocje, polecam!

Bardzo dobra książka, która od samego początku wzbudza emocje, polecam!

Historia miłosna jakich wiele.Zakochany ksiądz...na marginesie pochodzący z naszych okolic, podobnie jak jego wybranka. Niestety język jakim została napisana ta powieść jest dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Infantylny...dziwny po prostu. Nie polecam.

No cóż? Ksiądz zakochał się w kobiecie. To chyba najlepsza opcja na miłość panów w sutannach. Książkę czyta się szybko,z zainteresowaniem, bo odsłania życie i sprawy, ogólnie mało znane. Autor, szczerze bez zbędnej hipokryzji, opisuje wielką miłość, jaka mu się przydarzyła.Warto przeczytać.

Jak dla mnie bardzo duży plus za pierwszą część książki- wstęp, który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że dla niego samego warto ta książkę przeczytać.

On- młody ksiądz, ona- młoda mężatka. Miejsce akcji- głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji- początek lat 80. XX wieku. Temat- historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną jaką zapłacili za pragnienie bycia razem.

W książce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą przeżył- jak to określa- cudownych 10 000 dni, postanowił opisać ich historię.

Książka ma formę pełnej emocji rozmowy autora z ukochaną, w której przypomina początek ich znajomości, opisuje zachowania jej męża i koleje rozwijającego się uczucia. Pokazuje także reakcję jego zwierzchników i środowiska kapłańskiego. Uzupełnieniem są listy bohaterki historii do autora.

Autentyzm uczuć i problemów, z którymi spotykają się kochankowie, jest bardzo wzruszający. Jednak decyzja o wspólnym życiu nie była łatwa, szczególnie dla niego. Jak się to więc stało, że miłość zwyciężyła?

"Zakochana koloratka" jest książką dla wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie prawdziwej miłości: kochać i być kochanym przez całe wspólne życie.

Książka ta jest prawdziwą historią miłości dwojga ludzi, którą napisało życie. Jej bohaterowie stawali przed koniecznością wyborów, trudnego opowiedzenia się po stronie dyktatu serca i rozumu.
To książka, w której czytelnik znajdzie wiele odpowiedzi na różne pytania, jakie przed każdym stawia życie, zwłaszcza te wymagające zdecydowania o wyborze między akceptowanym społecznie zachowaniem pełnym kompromisów a miłością, która wyzwala zachowania bezkompromisowe i usprawiedliwia wszystko!
"Zakochana koloratka" to książka o całkowitym zaufaniu Bogu w wyborach, które świat przyjął ze zgorszeniem, okrzyknął skandalem.

Ta książka to podziękowanie dla Romy, żony autora. Niezwykłej kobiety, którą winą, w oczach otaczającego świata, było to, że pragnęła wielkiej, prawdziwej miłości. A ona kochała i dzieliła się tym darem z najbliższymi. Najważniejszy jednak egzamin z miłości zdawała w szpitalu.

Od każdej sprzedanej książki przekazane zostanie symboliczna złotówka na pomoc chorym z oddziałów onkologicznych.

W książce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą...

Tak bylo, jest i bedzie ze ludzi interesuja i poniekad podniecaja tematy tabu. Rowniez ja nie jestem na to odporna i lubie poczytac o rzeczach zakazanych, stad moj wybor "Zakochanej koloratki". Jak wielkie bylo moje zdziwienie, kiedy zamiast szokujacej opowiesci, dostalam cierpka a jednoczesnie mdlaca jak przypalony karmel opowiastke o milosci, pelna powtorzen i truizmow. Nie zdarzylo mi sie jeszcze nie doczytac ksiazki do konca, jednak musze przyznac ze ostatnie sto stron to byla droga przez meke, ktora myslalam ze nigdy sie nie skonczy. Czasem mialam wrazenie , ze w kolko walkuje ten sam temat i bylo to tak nudne jak gniecie kapusty kiszonej golymi nogami. Wszystkim bez wyjatku bede te ksiazke odradzac poniewaz nie ma w niej absolutnie nic ciekawego, czytelnik moze umrzec na zawal z powodu wylewajacych sie z kart ksiazki slodkosci a co wytrwalszy moze po prostu usnie spiaczka cukrzycowa lub tez z powodu zwyklej nudy.

Wiecej na : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2015/05/zakochana-koloratka-kryspin-krystek.html

Historia prawdziwa miłości księdza i młodej mężatki i to z mojej okolicy :-)

Historia prawdziwa miłości księdza i młodej mężatki i to z mojej okolicy :-)

Książka piękna o miłości dwóch osób ,ciekawa o życiu o wartościach,super,polecam

• Kupione
  • Historie prawdziwe