Zaufana koloratka. Konfesjonał krzywd

Cykl: Koloratka (tom 3)
Wydawnictwo: Sorus
9788365419279
MuMin84

"Zaufana koloratka-konfesjonał krzywd" jest trzecią częścią cyklu. Po publikacji dwóch pierwszych części "Koloratki" czytelnicy na ręce autora przesłali kilkaset opinii i swoich doświadczeń z zakresu trudnych spraw związanych z Kościołem, których byli świadkami, uczestnikami, a nierzadko i ofiarami. Autor wybrał cztery świadectwa osób, które nie szukają rozgłosu, materialnego zadośćuczynienia...

"Zaufana koloratka-konfesjonał krzywd" jest trzecią częścią cyklu.
Po publikacji dwóch pierwszych części "Koloratki" czytelnicy na ręce autora przesłali kilkaset opinii i swoich doświadczeń z zakresu trudnych spraw związanych z Kościołem, których byli świadkami, uczestnikami, a nierzadko i ofiarami. Autor wybrał cztery świadectwa osób, które nie szukają rozgłosu, materialnego zadośćuczynienia i przez to uspokojenia swoich sumień. Ofiary doznanych krzywd pragną, aby ich głos był słyszany przez wielu, bo to daje im nadzieje, że nastąpią konieczne zmiany praw i zarządzeń ustanowionych wszak tylko przez ludzi!

W książce "Zaufana koloratka" wyłania się jeszcze jeden obraz, swoisty paradoks, gdyż sprawcy opisywanego zła, tak na prawdę są także ofiarami.
Autor pozostawia otwartą sprawę odpowiedzi: Kto i co powinien zrobić, aby "konfesjonał krzywd" stał się tylko przykrym wspomnieniem, czymś, co bezpowrotnie odeszło.

źródło opisu: Sorus, 2016

źródło okładki: Sorus, 2016