Zakochana koloratka. 10 000 dni

Kryspin Krystek Wydawnictwo: Sorus Cykl: Koloratka (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
Sorus
kapłani Kryspin Krystek ksiądz lata 80. miłość namiętność prawdziwa historia romans skandal obyczajowy XX
Koloratka (tom 1)
biografia, autobiografia, pamiętnik
2014-01-01

Książka piękna o miłości dwóch osób ,ciekawa o życiu o wartościach,super,polecam

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją dziwnej książki. Kiedy brałam ją z bibliotecznej półki spodziewałam się pięknej opowieści o miłości niemożliwej. Dodatkowym atutem był fakt, że część akcji rozgrywała się w Pleszewie - mieście oddalonym o 20 km od mojego miejsca zamieszkania.

Niestety srogo się zawiodłam, książka jest naprawdę obrzydliwa i chora. Zamiast szokującej...

Historia prawdziwa miłości księdza i młodej mężatki i to z mojej okolicy :-)

Bardzo dobra książka, która od samego początku wzbudza emocje, polecam!

Historia miłosna jakich wiele.Zakochany ksiądz...na marginesie pochodzący z naszych okolic, podobnie jak jego wybranka. Niestety język jakim została napisana ta powieść jest dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Infantylny...dziwny po prostu. Nie polecam.

No cóż? Ksiądz zakochał się w kobiecie. To chyba najlepsza opcja na miłość panów w sutannach. Książkę czyta się szybko,z zainteresowaniem, bo odsłania życie i sprawy, ogólnie mało znane. Autor, szczerze bez zbędnej hipokryzji, opisuje wielką miłość, jaka mu się przydarzyła.Warto przeczytać.

Jak dla mnie bardzo duży plus za pierwszą część książki- wstęp, który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że dla niego samego warto ta książkę przeczytać.

On- młody ksiądz, ona- młoda mężatka. Miejsce akcji- głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji- początek lat 80. XX wieku. Temat- historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną jaką zapłacili za pragnienie bycia razem.

W książce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą...

Tak bylo, jest i bedzie ze ludzi interesuja i poniekad podniecaja tematy tabu. Rowniez ja nie jestem na to odporna i lubie poczytac o rzeczach zakazanych, stad moj wybor "Zakochanej koloratki". Jak wielkie bylo moje zdziwienie, kiedy zamiast szokujacej opowiesci, dostalam cierpka a jednoczesnie mdlaca jak przypalony karmel opowiastke o milosci, pelna powtorzen i truizmow....

• 2019
  • Kupione