Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sonia Draga
Black River
Radosław Madejski
Ag2S

Kel MacDonald ma wszystko – duży dom, świetną pracę i szczęśliwą rodzinę. Pragnie jednak czegoś więcej. Podczas wakacji w Meksyku poznaje Antona, zawodowego poszukiwacza skarbów, i postanawia przyłączyć się do jego wyprawy. Anton zamierza odnaleźć Paititi, ostatni przyczółek imperium Inków i miejsce ukrycia najwspanialszych klejnotów koronnych. Od pięciu wieków wielu śmiałków zapuszczało się w...

Anton zamierza odnaleźć Paititi, ostatni przyczółek imperium Inków i miejsce ukrycia najwspanialszych klejnotów koronnych. Od pięciu wieków wielu śmiałków zapuszczało się w głąb peruwiańskiej dżungli, poszukując zaginionego miasta. Wracali tylko nieliczni.
Gdy ekipa Antona gubi się w amazońskiej dziczy, a wszystkich ogarnia paranoja, Kel uświadamia sobie, że Anton nie powiedział mu wszystkiego. Okazuje się, że w dżungli czyhają niebezpieczeństwa, z których nawet nie zdawał sobie sprawy. Komunistyczna partyzantka, kartele narkotykowe, spółki naftowe i plemiona dzikich Indian walczą między sobą o kontrolę nad tym skrawkiem ziemi. Co więcej, pozostaje tajemnicą, co się stało z poprzednią ekspedycją, która pół roku wcześniej przybyła tam w ramach rządowego programu szczepień. Wkrótce poszukiwanie skarbów staje się najmniejszym ze zmartwień Kela…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

syl | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2017

Skuszona opisem na okładce tej książki nie mogłam doczekać się dnia kiedy będę wraz z jej bohaterami przedzierać się przez amazońską dżunglę, walczyć w niej o życie, a dzięki wartkiej akcji z zapartym tchem przewracać kartkę za kartką, aby jak najszybciej rozwiązać zagadkę zaginionego miasta i skarbu.
Niestety niczego takiego tutaj nie znalazłam ani nie doznałam.
Rzeczywiście czytałam ją szybko...ale tylko dlatego bo nie mogłam się doczekać kiedy ta mdła opowieść się skończy. A gdy doszłam do ostatniego wyrazu odetchnęłam z wielką ulgą, że to już koniec.

Pomysł na książkę, choć bardzo często powielany w tego typu powieściach, nie jest głupi, ale tutaj niestety autorowi NIC nie wyszło. Ta książka jest…porostu nudna.

Jakakolwiek akcja zaczyna się dziać prawie na samym końcu książki, reszta to stek rozmów nijakich bohaterów i nic nieznaczących opisów przedzierania się przez puszczę. W trakcie czytania nieraz wracałam do tekstu wcześniejszego żeby się wczuć w fabułę, bo moje myśli...

Matylda Saresta | 2017-03-23

REWELACYJNA POWIEŚĆ!!!!!!!! przeczytana jednym tchem - niesamowita przygoda!!!! Ten Harper ma gadane!

Marcin | 2017-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

"Czarna rzeka"... nie tego się spodziewałem sięgając po tą książkę. Choć książka napisana jest całkiem nieźle to skrywana zawartość, niestety nie zachwyca. Całość jest utrzymana w narracji pierwszoosobowej. Co uważam za duży atut, ale bowiem taki sposób narracji o wiele bardziej do mnie trafia. Powoduje, iż łatwiej jest mnie się wczuć w skórę bohatera i razem z nim przeżywać napisaną historię.

Teraz krótko o samej książce. Początkowo wydawało mnie się, że trafiłem na perełkę... fabuła powoli się rozkręcała, wszystko wydawało się być bardzo realistyczne. Myślałem sobie: "tak to właśnie to, w końcu trafiłem na książkę jakiej szukałem". Niestety im dalej brnąłem tym bardziej byłem przekonany o swej pomyłce. Książka okazała się być bardzo przewidywalna, a płytka fabuła o bardzo słabo zarysowanych postaciach na pewno nie pomagała. W zasadzie tylko narrator był dość wyraźnie przedstawiony. Szkoda tylko, że w dosyć mizernym świetle... wszystko było podkolorowane, wręcz nierealistyczne i...

matg87 | 2017-05-15

Niezła książka sensacyjna dziejąca się w amazońskiej dżungli. Niczym nie zaskakuje ale momentami (szkoda, że w małych ilościach) potrafi zaciekawić. Idealna, nie wymagająca lektura np. aby umilić podróż pociągiem.

Dominica | 2017-10-07

Czyta się szybko i przyjemnie, ale "szału nie ma". Mimo tego, że autor skumulował wszystkie ekstremalne sytuacje na ostatnich kilkudziesięciu stronach, końcówka nieco już mnie nużyła.

Michał | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: sierpień 2017

Bardzo przeciętna lektura, błędy oraz przebarwione opisy wręcz mało rzeczywiste. Istnieją ciekawsze książki.

Karolka | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 16 czerwca 2017

przyjemnie i szybko się czyta, taka trochę powieść przygodowo-podróżnicza, ale bez szału macicy

piterrmerr9 | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018