Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sonia Draga
Zodiac Station
Radosław Madejski
Ag2S

Stacja Zodiak to lektura tak przejmująca i nieprzewidywalna, jak surowy klimat Arktyki. Lodołamacz Straży Przybrzeżnej Terra Nova przedziera się przez zamarznięty Ocean Arktyczny, gdzie w promieniu setek kilometrów nie powinno być żywego ducha. Nagle z mgły wyłania się wychłodzony i skrajnie wyczerpany człowiek, który samotnie przemierza na nartach lodową pustynię. Nazywa się Tom Anderson i...

Nazywa się Tom Anderson i jest jedynym pozostałym przy życiu członkiem załogi Stacji Zodiak, położonej daleko za kręgiem polarnym bazy naukowej. Snuje niewiarygodną opowieść o paranoicznej atmosferze w stacji, naukowcach i szpiegach, chciwości i rywalizacji, które prowadzą do chaosu i zbrodni. W jego historii nie wszystko jest jednak do końca jasne. Czyją krwią jest poplamione jego ubranie? Dlaczego w kurtce, którą miał na sobie, znajduje się dziura po pocisku, a na naszywce widnieje nazwisko kogoś innego? Kto dopuścił się morderstwa? Czy zabije znowu?
To oczywiste, że Anderson nie opowiedział o wszystkim, co wydarzyło się w Stacji Zodiak. Gdy odnajdują się inni ocaleni, w swoich relacjach odsłaniają podstępne praktyki spółek naftowych, knowania rosyjskiego wywiadu, katastrofalną wizję globalnego ocieplenia, a także zwykłą ludzką zawiść i pazerność. Jednak oblicze prawdy przerasta wszelkie wyobrażenia…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2183/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2183/thriller-i-sensacja.html

CoolBary | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Po książkę sięgnąłem zaciekawiony okładką oraz tym, że akcja działa się na odludziu w Arktyce, w małym skupisku ludzi, co może zaowocować intrygującymi wydarzeniami. Takie miałem założenie :).
Książka została przedstawiona z perspektywy kilku osób, co zdecydowanie dla mnie było minusem tej książki. Autor chciał zapewne wprowadzić trochę zawiłości w fabule, tak aby czytelnikowi skomplikować rozgryzienie, kto jest kim i za co odpowiada. Niestety takie przedstawianie akcji spowodowało tylko to, że miałem wrażenie co kilkadziesiąt stron czytania tego samego, nic dodatkowego, żadnych tajemnic, rozwiązań nie wnosiło. Wręcz zaczęło wiać nudą, tylko dzięki temu, że była to moja pierwsza książką na pocketbook'a, nie odłożyłem jej w połowie czytania - a powinienem :). Dopiero końcówka ( ostatnie kilkadziesiąt stron) nabrała tempa, choć zakończenie dla mnie było trochę oderwane od całej fabuły książki( raczej taka fantastyka słabych lotów ;) ). Jak to miało być zaskoczenie,to przepraszam,...

Poppapraniec | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Słowem podsumowania, uważam, że „Stacja Zodiak" to thriller bardzo ciekawy, ze świetnie dawkowanym napięciem, ale akcją, której zdecydowanie daleko do zawrotnej. Jeśli chcecie odwiedzić Arktykę, powieść ta jest dla Was świetną propozycją. Możemy przyjrzeć się temu odległemu zakątkowi świata oczami autora, który Arktykę zwiedził osobiście. Kolejną zaletą przemawiającą za tym, by sięgnąć po książkę Toma Harpera jest doskonały finał – zaskakujący, frapujący i zapadający w pamięć. Gorąco zachęcam do lektury!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2017/05/siarczyste-mrozy-pustkowie-i-naukowcy.html#more

Parafantasta | 2017-11-28
Przeczytana: 22 listopada 2017

Temat ciekawy, wciągający, fajnie wszystko poprowadzone. Koniec trochę nie pasuje do reszty, stą moja słaba ocena.

Jagna | 2017-09-19
Przeczytana: grudzień 2017

Uporządkowany świat arktycznej stacji badawczej pełnej naukowców i studentów zaczyna się właśnie zmieniać, staje się jeszcze bardziej zimny, mroczny i depresyjny. Coś jest bardzo nie tak, ale niewiele osób to dostrzega. Historia wciąga i naprawdę zaciekawia, jest dobra.

Jeśli chodzi o wszechogarniające zimno do szpiku kości, ciarki na plecach i niedźwiedzie przygody to mistrzem jest Dan Simmons i jego "Terror". "Stacja Zodiak" to przy tym taka tam ciekawostka - jak kostka lodu przy Biegunie Północnym ;)

Karolka | 2017-07-11
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 09 lipca 2017

Zaczęłam bez większego przekonania, w miarę pochłaniania kolejnych stron wciągała coraz bardziej. Jednak jest pewne ale.... jest nim zakończenie. Nie dopracowane, moim skromnym zdaniem, napisane na pałę byle jakoś zakończyć. Wymyślone na siłę, nie zaspokajające mojej ciekawości, oderwane kompletnie od klimatu powieści, a klimat był, mroźny i tajemniczy. Mam wrażenie, że autor mimo, że dobrze pisze, ma problemy z zakończeniami. Już druga jego powieść, którą przeczytałam kończy się wielkim WTF???????

Matylda Saresta | 2017-03-09

Jak dla mnie, mocne 8.