Mroczne miejsca

Wydawnictwo: Sonia Draga
In the Dark Places
Katarzyna Petecka-Jurek
Ag2S

Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika dwóch młodych mężczyzn, miejscowa społeczność jest zaniepokojona. Niedługo później w opuszczonym hangarze z czasów drugiej wojny światowej zostaje odkryta plama krwi, a należącą do jednego z zaginionych przyczepę ktoś podpala – nie wróży to niczego dobrego. Przydzielony do sprawy nadinspektor Banks i jego zespół są skonsternowani. Wkrótce dochodzi do...

Przydzielony do sprawy nadinspektor Banks i jego zespół są skonsternowani. Wkrótce dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego i przerażającego odkrycia. Śledztwo nabiera tempa, prowadząc w zupełnie nowym kierunku. Banks i jego ludzie rozpaczliwie poszukują zaginionego chłopaka, który ma klucz do zagadki. Zaczyna się wyścig z czasem, a oni sami zamieniają się w ściganą zwierzynę...

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2256/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2256/thriller-i-sensacja.html

Ewelinka5 | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Hana | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, Robinson Peter
Przeczytana: 27 lutego 2017

Były żołnierz,Terry Gilchrist,znajduje w hangarze na lotnisku,kałużę krwi a z farmy ukradli ciągnik wart sto tysięcy funtów.Niejakiemu Beddoesowi.Czy te dwa zdarzenia coś łączy? Banks wraca z urlopu we Włoszech,który spędził z młodą przyjaciółką Orianą.Jest wypoczęty,szczęśliwy i ze zdwojoną siłą rusza do pracy.O kradzież są podejrzani Michael Lane i jego kumpel Morgan Spencer.Do kałuży też dopasuje się w końcu ciało.Ciało potraktowane pistoletem bolcowym i piłą mechaniczną….Jak to u Robinsona powolutku, po cichutku policjanci dochodzą do prawdy.Jak zwykle z muzyką w tle.

ro48 | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Jest to 22 tom "interwencji" angielskiego policjanta, inspektora Banksa z kolei. Niby ta ilość może być niepokojąca, ale przeczytałem chyba wszystkie tomy dostępne na rynku polskim i Mroczne miejsca jest następną, znakomicie napisaną, w tempie, z pazurem, mroczną kontynuacją. To trochę niesamowite, jednak z czystym sumieniem polecam, Peter Robinson trzyma formę. Trzyma i już.
Znakomity, mniej mroczny, ciekawy kryminał.
Kryminał. Prawdziwy. Dogłębny. Studium zbrodni. Doskonały.

Na szczęście Peter Robinson nie zawodzi - wie, jak skonstruować kryminał, żeby był wciągający i żeby stanowił dobrą rozrywkę. Przeczytałam z przyjemnością.

żabot | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Chwała audiobookom! Dzięki nim jestem w stanie poznać książki, na które szkoda mi by było czasu, gdybym czytał w sposób tradycyjny, oczami. A zwłaszcza książki, które rzuciłbym w kąt po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron z powodu nudy. W jednej z recenzji napisano „…Mroczne miejsca jest […] znakomicie napisaną, w tempie, z pazurem, mroczną kontynuacją.” Jeśli to prawda to filmy z porucznikiem Colombo są filmami akcji. Z tą różnica, że odcinki spraw rozpoznawanych przez Colombo zajmowały kilkadziesiąt minut, przetrawienie książki zajmuje wiele godzin.
Nie wiem, gdzie w tej powieści jest tempo, o pazurze nie wspominając. W jakimś magazynie ktoś znajduje plamę krwi a jednemu z okolicznych rolników ktoś kradnie traktor. Potem przez dobrą 1/3 powieści absolutnie nic się nie dzieje poza powolnym, mozolnym dochodzeniem lokalnej policji. Ja rozumiem, że praca policji właśnie na tym polega, na mozolnym zbieraniu dowodów i poszlak, ale w powieści to usypia. Do tego jesteśmy...

Jacek Hałupka | 2017-05-29
Przeczytana: 13 lutego 2017

Moje pierwsze i raczej ostatnie spotkanie z nadinspektorem Banksem.
Fabuła mało wciągająca, a na końcu nie satysfakcjonuje. Postacie mało wyraźne, sam Banks to jakieś drugie tło całości.

elsauria | 2017-05-18

Bardzo wolno krok za krokiem idziemy do kolejnej kartki. Bez żadnej akcji bez wow lub ojej. Powiedziałbym że zeznanie podatkowe jest ciekawsze, niż relacja właściwie, z komendy stołecznej. Spisana po godzinach, rozbita na dialogi. Była to moja pierwsza pozycja, tego autora. No nie wiem może kiedyś dam mu drugą szansę. Teraz nie ma szans, nuda że aż strach.

magia78 | 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2017