6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Inne sny
Fille

Tetralogia powieściowa wrocławskiego pisarza. Mikołajek powraca do swojego ulubionego bohatera: mężczyzny uwikłanego w historię i trudną teraźniejszość, rozpustnika i jednocześnie czułego kochanka, noszącego w sercu tę jedną jedyną, farciarza, który na własne życzenie przegrywa życie.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?230,inne-sny

Fille | 2016-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2016

Bardzo sprawnie napisana książka. Bohaterowie pełnokrwiści, fabuła wciągająca, a w tle losy przedwojennej i powojennej Polski. Dużo nawiązań do historii oraz do istniejących w rzeczywistości zakątków Wrocławia. Nie mogłam uwierzyć, że autor w chwili wydania miał 80. lat, tak mięsisty jest jego język i klarowna narracja.
Polecam, warto poznać Tadeusza Mikołajka!

Na półkach