Karabiny, karabinki i pistolety maszynowe. Encyklopedia długiej broni wojskowej XX wieku

Wydawnictwo: Bellona
vvvv

Kompendium wiedzy o karabinach napisane specjalnie dla potrzeb KGB. Pomimo upływu czasu nic nie straciło na aktualności i dalej jest uważane za najlepszy informator tego rodzaju przez bronioznawców. Publikacja uzupełniona i poprawiona, zawiera liczne czarno-białe schematy, ilustracje i szkice. Po raz pierwszy ukazuje się na polskim rynku. Album, przetłumaczony dotąd na blisko 20 języków,...

Album, przetłumaczony dotąd na blisko 20 języków, powstał na zamówienie KGB i jest kompendium typów krótkiej broni palnej od czasów wprowadzenia naboju scalonego oraz nabojów do niej stosowanych. Przedstawia historię rozwoju broni palnej i katalog typów broni długiej z całego świata, z których każdy jest przedstawiony na szczegółowym rysunku piórkiem – te ilustracje stanowią największą wartość albumu, przedstawiając różnice między odmianami w znacznie drobniejszych szczegółach, niż zwykle używane fotografie.

Redaktorem merytorycznym publikacji jest Leszek Erenfeicht, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Strzał”, jeden z czołowych polskich ekspertów w dziedzinie bronioznawstwa.

źródło opisu: http://www.empik.com/karabiny-zuk-aleksandr-b,p1116166084,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/karabiny-zuk-aleksandr-b,p1116166084,ksiazka-p

anghell | 2018-04-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane