Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?

Okładka książki Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił? Wojciech Sumliński
Okładka książki Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?
Wojciech Sumliński Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter reportaż
reportaż
Wojciech Sumliński Reporter
2016-11-23
2016-11-23

Okładka książki Koniec Polski? Ile zostało nam czasu? Tomasz Budzyński, Michał Krupa, Wojciech Sumliński
Koniec Polski?... Tomasz Budzyński, M...
Okładka książki Aneks. Niebezpieczne związki III RP Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Aneks. Niebezp... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Zakazana prawda. Ucieczka od wolności Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Zakazana prawd... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Strefa zgniotu... Tomasz Budzyński, W...

Podobnie jak w przypadku "Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego" nie można przejść wobec treść tej książki obojętnie. Tym bardziej, że dodatkowo opatrzona jest kopią dokumentów ze śledztwa ws śmierci Leppera. Książka wywraca do góry nogami przekonanie iż żyjemy w państwie prawa. I może być to szokiem, całkiem słusznym i potrzebnym dla przeciętnego obywatela naszego kraju.
Niestety na poziomie formy narracji książka ta posiada takie same wady jak ta poświęcona Komorowskiemu- braki pisarskie autora. Może jakby pan Wojciech Sumliński popracował trochę nad własnym stylem zamiast próbować wzorować się na klasykach powieści szpiegowskich to czytało by się jego książki o wiele lepiej.
Nie mniej jest to pozycja ciekawa i ze względu na temat zasługuje na uwagę i rozpowszechnianie. Za treść daję 10 a za formę 4 gwiazdki. Średnia wychodzi 7.

Robi wrażenie.
Dużo informacji, które w internecie ciężko jest znaleźć.
Autor dzieli się z czytelnikiem swoimi odczuciami względem całej tej tajemniczej sprawy.
Na końcu książki zostały zamieszczone cała dokumentacja z prokuratury.
Czy kiedyś prawda ujrzy światło dzienne?

Robi wrażenie.
Dużo informacji, które w internecie ciężko jest znaleźć.
Na końcu książki zostały zamieszczone cała dokumentacja z prokuratury.
Czy kiedyś prawda ujrzy światło dzienne?

super książka , wielka odwaga i szacunek dla autora Pan Sumlińskiego

super książka , wielka odwaga i szacunek dla autora Pan Sumlińskiego

Mocna książka. Trochę powtórzeń, trochę osobistych wynurzeń autora, ale to raczej dla ubarwienia opowieści, mi nie przeszkadzało. Można wyciągnąć z książki wiele wiadomości i wysnuć interesujące, wynikające z tego wnioski. Polecam przeczytać, aby mieć pogląd na politykę, sprawę Leppera i inne podobne, bo takich "przypadków" jest więcej.

Jestem zawiedziony, dużo domniemań, rozmów nie wiadomo z kim, domysłów, niedopowiedzeń, politycznych wrzutek i gadaniu o sobie, a mało konkretu w temacie Leppera.

Intrygowało mnie, kto stał za Lepperem. Wyjaśniło się. Tak jak się domyślałem.
W pytaniu czy to samobójstwo czy ktoś Lepperowi pomógł, przypominam sobie jak były szef UOP, w telewizji poważnym tonem, właściwie było to oświadczenie, powiedział, że nie przebiega przez jezdnię, przechodzi tylko pasami na zielonym, nie ma myśli samobójczych, jego samochód jest sprawny itd. Przekaz wprost do potencjalnych zleceniodawców.
Pytanie, co takiego miał Lepper, dowiedział się, co zdarzyło się na Ukrainie, że skończyło się jak skończyło.
Gdyby zdarzyło się nam zobaczyć wisielca, to co każdy instynktownie robi. Tak sobie myślę, pierwsze głośno alarmować postronnych, odciąć i natychmiast wzywać pogotowie i policję.
Proponuję uważnie przeczytać co robiły osoby będące w tym czasie w biurze Samoobrony.

Intrygowało mnie, kto stał za Lepperem. Wyjaśniło się. Tak jak się domyślałem.

Polecam

Polecam

po przeczytaniu mam tylko więcej pytań i żadnych odpowiedzi

po przeczytaniu mam tylko więcej pytań i żadnych odpowiedzi

Każdy, kto choćby otarł się o politykę, wie, że to bezwzględna gra, ale człowiekowi jednak jakoś nie mieści się w głowie, że może być śmiertelnie niebezpieczna nie tylko w filmach fabularnych. Wojciech Sumliński po raz kolejny udowadnia, że polska polityka niewiele rożni się od mafii. Słuchałam audiobooka z zapartym tchem.

Osobom, które drażnią powtórzenia i nieco rozwlekłe osobiste wstawki autora, pragnę przypomnieć, że nie o wartości literackie w tej książce chodzi, a o prawdę, której w całości prawdopodobnie nigdy nie poznamy, ale możemy przynajmniej się do niej zbliżyć. Jest też przypomnieniem, że oficjalne narracje rzadko bywają zgodne z prawdą.

Osobom, które drażnią powtórzenia i nieco...

Pomimo wielu przeszkadzających w książce powtórzeń, rozważań autora na własny temat, i specyficzny styl pisania, pozycja warta do przeczytania. Temat trudny i ważny, podjęty przez autora, widać, że realizowany z pasją. Dociekliwość i wytrwałość Wojciecha Sumlińskiego są godne podziwu. Na pewno wrócę do jego książek.

• Literatura faktu
  • Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił? Zobacz więcej