Oświadczyny

Tłumaczenie: Katarzyna Mosek
Cykl: Wilcze Oczy (tom 72)
Wydawnictwo: Pi
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rimfrost
opulentus

Norwegia na początku XI wieku zmienia swoje oblicze. Wyznawcy nowej wiary rosną w siłę, a dawni bogowie i obyczaje odchodzą w zapomnienie. Tymczasem białowłosa córka Ulvy i uzdrowiciela Ludu Gór wciąż wędruje po kraju, chociaż jej najbliższych dawno już pochłonął czas. Rime nosi w sercu wiele tajemnic, wśród nich jest sekret swojej wiecznej młodości. Czy nieśmiertelność okaże się dla niej...

Norwegia na początku XI wieku zmienia swoje oblicze.

Rime nosi w sercu wiele tajemnic, wśród nich jest sekret swojej wiecznej młodości. Czy nieśmiertelność okaże się dla niej darem, czy przekleństwem? Czy moc uzdrawiania pozwoli jej czynić dobro, czy też naznaczy ją piętnem czarownicy? Kogo napotka na swojej drodze?

Saga WILCZE OCZY 2 - Białowłosa, jako kontynuacja sagi WILCZE OCZY, otwiera drzwi do niezwykłego świata niezwykłej kobiety, świata, w którym może wydarzyć się wszystko...

źródło opisu: Pi, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2014 rok

Niestety nie będę wydawać opinii dla każdej książki a potraktuję ją jako opinię dla całej sagi, ponieważ pisanie 80 różnych opinii jest ponad moje siły - chociaż może kiedyś się skuszę :)

No więc biorąc pod uwagę całą sagę to jest ona trochę inna od tych, które dotychczas czytałam, mianowicie w pewnym momencie (52 tom), kończy się opowieść o Ulvie, a zaczyna o jej córce Rime, co dość zaskakuje.

Poza tym dość ciekawa, chociaż niektóre wydarzenia trochę naciągane i jakby pisane z musu. Poza tym sagę polecam na nudę. Szybko się czyta, język jest dość znośny, a same książki mimo braku górnolotności potrafią wciągnąć.

SadtriiiS | 2017-06-05
big_bad_Wolf | 2017-04-28