Katie w świecie mody

Okładka książki Katie w świecie mody Rebecca Campbell
Okładka książki Katie w świecie mody
Rebecca Campbell Wydawnictwo: G+J literatura piękna
Slave to Fashion
G+J
2004-01-01
2004-01-01
Aldona Możdżyńska-Biała

Świetna, lekka książka dla młodych osób. Bardzo trzyma w napięciu. Polecam :)

Świetna, lekka książka dla młodych osób. Bardzo trzyma w napięciu. Polecam :)

Po prostu nie mogłam znieść tej książki. Właściwie to, najbardziej na nerwy działała mi główna bohaterka. Momentami pusta, czasami udaje skromną, mam wrażenie, że trochę się przechwala. Nie szanuje nikogo ( poza oczywiście sobą),zero taktu. Ot taka sobie ładna, zadbana lala...
Wrażliwych czytelników przepraszam za powyższe słowa, jednakże niestety nie jestem w stanie powiedzieć niczego dobrego o tej książce. Wiedziałam, że ta pozycja nie należy do ambitnej literatury, jednakże mój zmęczony umysł potrzebował czegoś, co pozwoli mu odpocząć. A w związku z tym, iż nie preferuję bzdurnych telewizyjnych seriali, wolę zatopić swoje myśli w czymś co się zwie literaturą...nawet jeżeli należy ona do płytkich czytadeł wydawanych "masowo".

Mamy nakreślone problemy głównej bohaterki i jej mentalność. Chociaż muszę przyznać, że czytając poznajemy głębiej Katie i jej charakterek. Co ja sądzę o tej postaci? Mam mieszane uczucia. Postać uszyta jest doskonale przez autorkę. Nie jest nudna, chociaż dość arogancka, egoistyczna i zepsuta. Te cechy nie podobają mi się w tej postaci, ale bez nich była by bez wyrazu. Ma to swoje zalety, gdyż nie ma przesłodzonej głównej bohaterki. Barwna postać z ciętym języczkiem, chcąca dojść po trupach do celu. Popełniła kilka błędów i dostała za swoje. Nie można jej odebrać hartu ducha i siły walki. Rebecca Campbell stworzyła coś lekkiego, przyjemnego ale z dawką mądrości życiowej. Pokazuje, że nawet z kryzysu można wyjść, można odbić się od dna, tylko trzeba chcieć i coś robić a nie siedzieć i użalać się nad sobą. Co do innych postaci to są różne. Jej narzeczony Ludo jest nudny. Jak to nauczyciel, jej przeciwieństwo. Przyjaciółka Veronica jest zwyczajna, niczym się nie wyróżnia. Przedstawiona jest tutaj jako osoba bez perspektyw. Nasza Katie nie szczędzi jej słów krytyki, jak i całej reszcie. Ciekawa jest jej szefowa, barwna postać, z której można się pośmiać. Na plus zaliczyć można dialogi, są zabawne, z nutką pieprzyku. Jakie postacie takie i dialogi. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Co najważniejsze, przy tej lekturze mija przyjemnie czas. W sam raz na weekendowe popołudnia. Doskonale pokazany jest świat mody, narkotyki, wpływy, kasa i tym podobne. Zdrady, romanse i szantaże. W tej różowej książeczce znajdziemy praktycznie wszystko. A z pewnością dobrą dawkę humoru, sama nie raz się uśmiałam czytając. Dlatego właśnie wybrałam tą książkę z pośród reszty. Nie jest może jakimś światowym bestselerem, ale jest lekka i przyjemna. Taki babski świat w pigułce. Babski hart ducha i spryt. Opowieść o tym ile można stracić i to przez jaką głupotę. Zadziwiający jest kontrast towarzystwa w jakim obraca się nasza bohaterka. Nie zawiodłam się. Myślę, że warto sięgnąć po książki z biblioteki, nie tylko po te nowości z półek w księgarni, bo czasem można znaleźć coś ciekawego i tam. Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale ja polecam. Kobiety znajdą tutaj coś dla siebie.

Katie Castle przebojem zdobywa wymarzoną pracę u wziętej projektantki, mieszkanie w dobrej dzielnicy Londynu, grono nowych przyjaciół oraz przystojnego narzeczonego.

W elitarnym i mocno zepsutym londyńskim świecie mody Katie jest w swoim żywiole. Doskonale wie, z kim flirtować na przyjęciach pełnych gwiazd, modelek i projektantów. Pełnia szczęścia nie trwa zbyt długo i kończy się, gdy ogarnięta chwilowym szaleństwem Katie decyduje się na ostatni przed ślubem, nic nie znaczący i nieszkodliwy - jak jej się wydaje - skok w bok, który kosztuje ją... wszystko. Traci pracę, narzeczonego, mieszkanie i przyjaciół. Musi zacząć od nowa, ale czy zdoła jeszcze powrócić do świata mody?

Typowa "babska" komedyjka, zakończenie przewidywalne, ale niesamowicie się ubawiłam, czytając. Język - świetny, taki "z życia wzięty", genialne tłumaczenie.

Ciężko było mi przez nią przebrnąć. Skusiła mnie ładna okładka, chociaż ogólnie wydanie jakością nie grzeszy. Sama powieść przydługawa, nieco nudna, bohaterka również mnie nie przekonała.
Aczkolwiek mając te parę lat więcej, z większym bagażem życiowych doświadczeń ; ) chyba sięgnę kiedyś po nią ponownie, z czystej ciekawości czy będąc starsza zrozumiem ją i odbiorę lepiej niż dawniej.

Miejscami śmieszna, miejscami nudnawa, ale plus za okładkę.

Miejscami śmieszna, miejscami nudnawa, ale plus za okładkę.

Sama nie wiem czemu zaczynam szukać takich książek. Może mam nadzieję, że natrafię na coś fajnego tego typu kategorii? Nie polecam. Czytałam ją może jeden dzień ale ciągła się jak tydzień.

czytałam ją dość dawno temu i niestety nie pamiętam o czym była. jakby była dobra wryłaby mi się w pamięć

• Na wymianę/sprzedaż
  • Na własnej półce
  • W kolejce do przeczytania :)
  • Rok 2011
  • Własne