Katie w świecie mody

Wydawnictwo: G+J
Slave to Fashion

Pełna humoru opowieść o tym, jak dużo osiągnąć, wszystko stracić i odzyskać z powrotem (chociaż nie takie samo...), rozgrywająca się w scenerii londyńskiego świata mody. Błyskotliwa i dowcipna Katie Castle ma wymarzoną pracę u wziętej projektantki Penny Moss, mieszkanie w dobrej dzielnicy Londynu, grono przyjaciół oraz przystojnego narzeczonego, który - tak się składa - jest synem jej...

Błyskotliwa i dowcipna Katie Castle ma wymarzoną pracę u wziętej projektantki Penny Moss, mieszkanie w dobrej dzielnicy Londynu, grono przyjaciół oraz przystojnego narzeczonego, który - tak się składa - jest synem jej szefowej. W elitarnym i mocno zepsutym londyńskim świecie mody Katie jest w swoim żywiole. Na przyjęciach pełnych gwiazd, modelek i projektantów doskonale wie, z kim flirtować. Pełnia szczęścia kończy się, gdy ogarnięta chwilowym szaleństwem Katie decyduje się na ostatni przed ślubem, nic nie znaczący i nieszkodliwy - jak jej się wydaje - skok w bok, który kosztuje ją... wszystko. Traci pracę, narzeczonego, mieszkanie i przyjaciół. Musi zacząć od nowa, ale czy zdoła jeszcze powrócić do świata mody?

Okładka: miękka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://cache.wysylkowa.pl/cache.php?f=http://wysyl...»

Magdalena T | 2013-08-31
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mamy nakreślone problemy głównej bohaterki i jej mentalność. Chociaż muszę przyznać, że czytając poznajemy głębiej Katie i jej charakterek. Co ja sądzę o tej postaci? Mam mieszane uczucia. Postać uszyta jest doskonale przez autorkę. Nie jest nudna, chociaż dość arogancka, egoistyczna i zepsuta. Te cechy nie podobają mi się w tej postaci, ale bez nich była by bez wyrazu. Ma to swoje zalety, gdyż nie ma przesłodzonej głównej bohaterki. Barwna postać z ciętym języczkiem, chcąca dojść po trupach do celu. Popełniła kilka błędów i dostała za swoje. Nie można jej odebrać hartu ducha i siły walki. Rebecca Campbell stworzyła coś lekkiego, przyjemnego ale z dawką mądrości życiowej. Pokazuje, że nawet z kryzysu można wyjść, można odbić się od dna, tylko trzeba chcieć i coś robić a nie siedzieć i użalać się nad sobą. Co do innych postaci to są różne. Jej narzeczony Ludo jest nudny. Jak to nauczyciel, jej przeciwieństwo. Przyjaciółka Veronica jest zwyczajna, niczym się nie wyróżnia....

Ciężko było mi przez nią przebrnąć. Skusiła mnie ładna okładka, chociaż ogólnie wydanie jakością nie grzeszy. Sama powieść przydługawa, nieco nudna, bohaterka również mnie nie przekonała.
Aczkolwiek mając te parę lat więcej, z większym bagażem życiowych doświadczeń ; ) chyba sięgnę kiedyś po nią ponownie, z czystej ciekawości czy będąc starsza zrozumiem ją i odbiorę lepiej niż dawniej.

Katherina87 | 2012-11-21

Katie Castle przebojem zdobywa wymarzoną pracę u wziętej projektantki, mieszkanie w dobrej dzielnicy Londynu, grono nowych przyjaciół oraz przystojnego narzeczonego.

W elitarnym i mocno zepsutym londyńskim świecie mody Katie jest w swoim żywiole. Doskonale wie, z kim flirtować na przyjęciach pełnych gwiazd, modelek i projektantów. Pełnia szczęścia nie trwa zbyt długo i kończy się, gdy ogarnięta chwilowym szaleństwem Katie decyduje się na ostatni przed ślubem, nic nie znaczący i nieszkodliwy - jak jej się wydaje - skok w bok, który kosztuje ją... wszystko. Traci pracę, narzeczonego, mieszkanie i przyjaciół. Musi zacząć od nowa, ale czy zdoła jeszcze powrócić do świata mody?

Eljot | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

Po prostu nie mogłam znieść tej książki. Właściwie to, najbardziej na nerwy działała mi główna bohaterka. Momentami pusta, czasami udaje skromną, mam wrażenie, że trochę się przechwala. Nie szanuje nikogo ( poza oczywiście sobą), zero taktu. Ot taka sobie ładna, zadbana lala...
Wrażliwych czytelników przepraszam za powyższe słowa, jednakże niestety nie jestem w stanie powiedzieć niczego dobrego o tej książce. Wiedziałam, że ta pozycja nie należy do ambitnej literatury, jednakże mój zmęczony umysł potrzebował czegoś, co pozwoli mu odpocząć. A w związku z tym, iż nie preferuję bzdurnych telewizyjnych seriali, wolę zatopić swoje myśli w czymś co się zwie literaturą...nawet jeżeli należy ona do płytkich czytadeł wydawanych "masowo".

calutka4ever | 2013-10-14

czytałam ją dość dawno temu i niestety nie pamiętam o czym była. jakby była dobra wryłaby mi się w pamięć

Delirium | 2011-09-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 08 września 2011

Typowa "babska" komedyjka, zakończenie przewidywalne, ale niesamowicie się ubawiłam, czytając. Język - świetny, taki "z życia wzięty", genialne tłumaczenie.

kwkroniu | 2014-08-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
TheAgata98 | 2013-08-20

Książka typowo"babska". Fabuła powiedziałabym standardowa ( miłość, porażki, marzenia itp.) Czytając ją wypatrzyłam kilka błędów
( literówek itp. ) co w książce znaleźć się nie powinno. Jak dla mnie zwykła książka i nic więcej. Z braku laku może być.

life_scent | 2011-09-04

Sama nie wiem czemu zaczynam szukać takich książek. Może mam nadzieję, że natrafię na coś fajnego tego typu kategorii? Nie polecam. Czytałam ją może jeden dzień ale ciągła się jak tydzień.

Ola | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Świetna, lekka książka dla młodych osób. Bardzo trzyma w napięciu. Polecam :)