ABC księdza Twardowskiego Rok C. Kazania najkrótsze

Wydawnictwo: PAX
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Konwalia

"ABC księdza Twardowskiego Kazania najkrótsze" - podzielone na trzy niezależne tomy, odpowiadające podziałowi niedzielnych czytań liturgicznych - są próba spotkania słów, należących do dwóch przenikających się powołań Jana Twardowskiego, który mówi o sobie, że jest księdzem piszącym wiersze. Szatę graficzną trzech części stanowi sztuka twórców ludowych Podbeskidzia, dla których jest ona wyrazem ich życia wewnętrznego, doświadczeń i głębokiej wiary.

źródło opisu: sklep gildia.pl

źródło okładki: sklep gildia.pl

Konwalia | 2016-10-25
Przeczytana: 22 października 2016

Pięknie wydana książeczka - przypomina wyglądem bajki dla dzieci, kolorowe ilustracje, kredowy papier. A treść genialna - fragmenty Ewangelii ze wszystkich niedziel i świąt roku, a do tego wspaniały komentarz w formie kilku zdań zaledwie, ale jakże wymownych. A to jeszcze nie wszystko - do każdego komentarza dołączony jest krótki wiersz autorstwa ks. Twardowskiego i piękny rysunek przedstawiający prace ludowych twórców. Po prostu uczta dla ducha i oka. Polecam.

Nishka | 2017-09-25