Zagadka rozszerzającego się Wszechświata

Tłumaczenie: Marcin Kubiak
Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
The mystery of the expanding universe
fizyka, chemia, astronomia, kosmochemia
Grzegorz

William Bonnor, profesor matematyki na Uniwersytecie Londyńskim, jest autorem szeregu prac na tematy związane z powstawaniem galaktyk, astrofizyką i ogólną teorią względności. Niniejsza książka poświęcona jest omówieniu zagadnień astronomicznych i fizycznych związanych z jednym z najbardziej pasjonujących problemów nauki - problemem rozszerzającego się Wszechświata. Uzupełnia ją posłowie do...

Niniejsza książka poświęcona jest omówieniu zagadnień astronomicznych i fizycznych związanych z jednym z najbardziej pasjonujących problemów nauki - problemem rozszerzającego się Wszechświata. Uzupełnia ją posłowie do wydania polskiego, przedstawiające wyniki badań lat ostatnich.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie