Fredek i jeden do pary

Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
eR_

Fryderyk Epsilon Dwudziesty, następca tronu na planecie Pedanterii, ma dosyć uporządkowanego świata. Pewnego dnia siada za sterami gwiezdnego ścigacza i obiera kurs na najbardziej zabałaganioną planetę. Trafia oczywiście na… Ziemię, gdzie zaprzyjaźnia się z rezolutną Jagodą i jej braćmi. Zrozumienie tej dziwnej planety i jej mieszkańców okaże się bardzo trudne.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,fredek-...(?)

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/img/min/759/925/75925128_f...»

eR_ | 2016-10-08
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 05 października 2016

Ostatnio czytając książki, przeznaczone typowo dla dzieci, dochodzę do wniosku, że są to bardzo mądre, a przede wszystkim wzbudzające emocje pozycje.Wystarczy wspomnieć serię dla dzieci o zwariowanym kosmicie Ferdku i jego perypetiach na Ziemi.

"Fredek i jeden do pary", to jedna z tych opowieści.Następca tronu z odległej planety przybywa na naszą planetę i od razu wpada w tarapaty.Oczywiście znajduje także wspaniałych przyjaciół, z którymi postanawia posprzątać trochę naszą zabałaganioną planetę.

Sympatyczna opowiastka, podczas lektury której, dzieci nie powinny się nudzić, a dodatkowo, mogą rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i łamigłówki.Kolorowa, pełna ilustracji, jest na prawdę wspaniale.Polecam.

CzytamBoWarto | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Ta pozycja jest przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Jest już nieco dłuższa, troszkę trudniejsza, ale na pewno bardzo zabawna.
Autorka opowiedziała o Frderyku Epsilonie Dwudziestym, następcy trony na Planecie Pedanterii, który znudzony sprzątaniem w swoim świecie, wyruszył w podróż na najbardziej zabałaganioną planetę. Trafił na Ziemię. Tam poznał Jagodę, bardzo oryginalną dziewczynkę posiadającą nie miej oryginalnych braci.
Opowieść jest przekomiczna i bardzo pozytywna. Myślę, że zainteresuje nie jednego malucha.
Mamy zadania na każdej stronie. Są to już małe łamigłówki matematyczne.
Cudne ilustracje wykonała Marta Szudyga.
Celem lektur, jest pobudzenie wyobraźni, zainteresowanie młodego czytelnika, ale również uaktywnienie u niego logicznego myślenia poprzez proste zadania matematyczne.
Gorąco polecam całą serię książeczek "Czytam sobie" oraz "Czytam, Główkuję". Są to niewielkie lektury, dosyć tanie, a przy tym bardzo mądre. Zapewniają rozrywkę, edukację i miło...

AnnaSikorska | 2017-10-14