Dzieci Nocy.Tom I. Błękitna pełnia

Wydawnictwo: Novae Res
Ophelia

Londyn zalała fala strachu. Powtarzające się morderstwa łączą trudne do wyjaśnienia okoliczności i złowieszczo brzmiąca nazwa klubu dla satanistów – Kagutaba. Lea, posiadająca niezwykłą moc dziewczyna, z niewiadomych dla niej przyczyn także ma z tym coś wspólnego, i to nie tylko z powodu śledztwa prowadzonego razem ze znakomitym detektywem – Michaelem Kayem. Jej tajemnicza babcia, Harriet,...

Lea, posiadająca niezwykłą moc dziewczyna, z niewiadomych dla niej przyczyn także ma z tym coś wspólnego, i to nie tylko z powodu śledztwa prowadzonego razem ze znakomitym detektywem – Michaelem Kayem. Jej tajemnicza babcia, Harriet, skrywa wiele sekretów, ale Lea nie podejrzewa nawet, że mogą być aż tak mroczne i tak bardzo wpłyną na jej życie.

Za rogiem czai się zło. Nosi imię, które wywołuje ciarki na skórze – Erasmus Fake.

Błękitna pełnia się zbliża, lecz czy Dzieci Nocy ją ujrzą…?

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Opis fabuły

Lea ma niezwykłą moc. Widzi duchy zmarłych. Pewnego dnia zaczyna prowadzić śledztwo z Michaelem Kayem w sprawie tajemniczych zabójstw w klubie dla satanistów Kagutaba. Tymczasem dowiaduje się jednak o mrocznych tajemnicach, które kryje jej babcia, Harriet. Na swojej drodze wśród Dzieci Nocy Lea spotyka Gillesa, Charliego i Alistaira. Londyn natomiast zalewa fala strachu związana właśnie z morderstwami oraz Erasmusem Fake. Jak bardzo sekrety rodzinne Lei wpłyną na jej życie? Czy dziewczyna zdoła okiełznać swoją moc? Jak poradzi sobie z nowymi zadaniami oraz wątpliwościami dotyczącymi swoich uczuć?

Opinia
Och, co tu się, cytując ostatnio popularny kolokwialny neologizm wśród uczniów mojej klasy, odjaniepawla? Czytając tę książkę nie potrafiłam zliczyć, ile schematów autorka (?) tu nałożyła. Jeśli chcesz przeczytać książkę z ogromną porcją fantastyki, to bierz Błękitną Pełnię w łapki i czytaj. Tu jest WSZYSTKO: wampiry, Dzieci Nocy, wróżki i inne cuda.
Ty też lubisz...

Aridea | 2017-01-23