Angielski Prepositions Przyimki

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
popularnonaukowa
youstyna

W prezentowanej serii pięciu praktycznych poradników omowiono najważniejsze problemy praktyczne (użycie przyimków, czasów gramatycznych, mowy zależnej, czasowników modalnych i złożonych) gramatyki angielskiej (w rozsądnym kompromisie między angielszczyzną brytyjską a amerykańską). Charakterystyczną cechą całej serii są krótkie komentarze gramatyczne, poparte angielskimi przykładami z polskim tłumaczeniem. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia opatrzone są kluczem z rozwiązaniami.

Książka ta przypomina najważniejsze funkcje i zasady użycia poszczególnych przyimków, jak i sytuacje językowe (określenia czasu, miejsca i ruchu). Do każdego działu dołączone są ćwiczenia, których rozwiązania znajdują się na końcu książki. Najważniejsze funkcje poszczególnych przyimków zostały zebrane w Podsumowaniu, co znacząco ułatwia posługiwanie się poradnikiem w konkretnych sytuacjach językowych.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1663227-angielski-prepositions-przyimki

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1663227-angielski-prepositions-przyimki