Uncanny X-Men: Złamani

Cykl: Uncanny X-Men (tom 2) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Uncanny X-Men: Broken
Marvel, X-Men
komiksy

Zapowiedź

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/316802-uncanny-x-men-2-zlamani

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/316802-uncanny-x-men-2-zlamani

Wkp | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 08 października 2017

Piekielny Trud

Drugi tom Uncanny X-Men Bendisa nie zawodzi. Ta seria, jak i przedstawiająca analogiczne do niej wydarzenia All New X-Men. Kolokwialnie mówiąc – jest to kawał bardzo dobrego komiksu superbohaterskiego. I przy okazji jeden z najlepszych tytułów wydawanych w ramach Marvel NOW!

W wyniku wojny między X-Men i Avengers i wydarzeń z Phoenix, mutanci, którzy opętani zostali kosmiczną mocą, teraz nie do końca panują nad swoimi zdolnościami. W rezultacie tych zaburzeń, Magik wraz z przyjaciółmi trafia do wymiaru Limbo, z którego czerpała energię. Wymiar ten przypomina piekło, a rządzący nim demon Dormammu nie zamierza ich stąd wypuścić. Co więcej obudzona zostaje zła strona Magik, a większość X-Men to wciąż nie kontrolujący swoich umiejętności uczniowie. Jak poradzą sobie w tej sytuacji?

Nic dziwnego, że po takich wydarzeniach jeden z nich postanawia opuścić szeregi drużyny i wrócić do domu. Reszta jednak zaczyna ćwiczenia, które mają im pozwolić lepiej zrozumieć siebie i...

Adam Grochocki | 2017-06-07

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Rewolucja zakończyła się w sposób bardzo nieoczekiwany. Podczas teleportacji po spotkaniu z Avengers, szwankujące moce Magik sprawiły, że X-Meni wylądowali w magicznym wymiarze Limbo (bez związku religią). Zaskakująco pojawia się sam Dormammu, który ma z Magik niewyrównane rachunki… Mutanci w Limbo muszą stawić czoła hordom demonów, ale moce Cyclopsa i Magneto nie przypominają tych z dawnych czasów, więc cała nadzieja w młodzieży. Nowi mutanci muszą przezwyciężyć paraliżujący strach i skorzystać z umiejętności, których nie zdążyli dobrze poznać.

Oczywiście spotkanie z Dormammu to nie jedyny wątek w drugim tomie. Bardzo cieszą powroty postaci Dazzler i Mystique, których nie mieliśmy ostatnio. Gościnny występ zalicza Dr. Strange, jak zwykle służący radą dla zagubionych. Pojawia się też Hijack, gość potrafiący zapanować nad małymi i gigantycznymi urządzeniami (np. Hellicarrier). Bendis ma świetne pomysły na wykorzystywanie mocy...

giera | 2017-01-05

W albumie Złamani dostajemy dalszy ciąg opowieści o rebelii zapoczątkowanej i prowadzonej przez Cyclopsa. Uprzednia odsłona cyklu była na tyle interesująca, że na dwójkę czekałem niecierpliwie. Ciekawiło mnie w jakim kierunku Bendis popchnie akcję. Interesowała mnie odpowiedź na pytanie: czy alternatywny zespół X-Men to rewolucjoniści, czy może terroryści?

W komiksie pomieszczono trzy fabuły z udziałem tych samych postaci, ale nic poza tym fabuł ze sobą nie łączy. W pierwszej kontynuowany jest wątek zapoczątkowany w jedynce, który wiąże się z pobytem X-Men w wymiarze Limbo, gdzie muszą stoczyć walkę z potężnym demonem Dormammu. W ramach tej historii gościnny występ zalicza doktor Stephen Strange. Druga opowieść związana jest z rekrutacją nowego mutanta, który posiada moc kontrolowania urządzeń mechanicznych i elektrycznych. W ostatniej znowu dają o sobie znać Sentinele, które pojawiają się w najbardziej niespodziewanych momentach. Jakby ktoś (ale kto?) wysyłał roboty w miejsce, w...

Hari_Seldon | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

W tym zostaje zakończony wątek piekielney. Oprócz tego do zespołu dołącza nowa postać, jeden z mutantów odwiedza swoje rodzinne strony, a na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie w postaci kolejnej generacji sentineli.

Pierwsza część komiksu to perypetie Magik i reszty bohaterów w piekielnym wymiarze. Bardzo sprawnie napisana i podobało mi się jak scenarzysta lekko oszukał czytelników w końcówce. Rysunki Frazera Irvinga świetnie dopełniają klimatu. Szkoda jednak, że pojawiają się przebitki na działania S.H.I.E.L.D. – psują one demoniczną atmosferą, a warstwa graficzna zupełnie do nich nie pasuje. W tej części debiutuje nowy mutant o mocy sterowania samochodami siłą woli – widać, że scenarzyście skończyły się pomysły na nowe nadludzkie zdolności.

Na drugi segment tomu składa się rekrutacja nowe członka, a także wizyta u rodziny Goldballa. Bardzo przypomina to spotkanie z rodziną Tempest z poprzedniego tomu – tyle że występuje tu S.H.I.E.L.D .zamiast Avengers. Jeżeli zaś już mowa...

Mateusz Kosiński | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Rysunki Irvinga robią robotę. Są absorbujące dzięki czemu ten tom czyta się zdecydowanie lepiej od pierwszego.

Xis Fujimoto | 2017-11-16
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam