Wolverine i X-Men: Saga Hellfire

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Cykl: Wolverine i X-Men (tom 3) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Wolverine and the X-Men vol. 7
Marvel, X-Men, Wolverine, Hellfire Club
komiksy
Bastard

Trzeci tom opowieści o szkole mutantów, którą prowadzi drapieżny Wolverine, to tak naprawdę historia akcji ratunkowej. W poprzednich częściach spora grupa uczniów szkoły im. Jean Grey przeniosła się do Akademii Hellfire prowadzonej przez gromadkę złoczyńców. Teraz Wolverine jest gotów zrobić wszystko, by odzyskać swoich wychowanków. Twórcą serii Wolverine i X-Men jest popularny scenarzysta...

Twórcą serii Wolverine i X-Men jest popularny scenarzysta Jason Aaron (Skalp, Ludzie gniewu, Star Wars, Thor Gromowładny), a ten tom zilustrowali Nick Bradshaw (Astonishing X-Men, Guardians of the Galaxy) i Pasqual Ferry (Ultimate Fantastic Four, Ultimate Iron Man II, Ender Game: Battle School).

źródło opisu: Egmont 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Raw Shark | 2019-03-11
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2019

Ta historia powstała po to, żeby wcisnąć Mystique w to nauczycielskie sexy wdzianko.

QUEENfan | 2018-07-05

Trochę przypominało mi to Harry'ego Pottera, jak Lord Voldemort przeją władzę nad hogwartem, podobnie wyglądało w siedzibie Hellfire.

Martinus | 2017-12-17
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Najlepsza historia z całej serii. Świetnie poprowadzona fabuła, rewelacyjne rysunki oraz ciekawe postacie.
Dla tego tomu warto czytać tę serie.
Gorąco polecam!

Hari_Seldon | 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Złoczyńcy z dyplomem. Dzieciaki z Hellfire Club zakładają własną akademię dla złych mutantów, gdzie wstępuje część uczniów Wolverine’a. Jednakże niektórzy uczniowie rozgrywają podwójną grę.

Pomysł jest tak tandetny jak się wydaje. Nauczycielami są tu w większości byli przeciwnicy X-men. Niestety lekcje prowadzone przez nich są strasznie pokraczne, a złoczyńcy w mundurkach nauczycieli wyglądają niezamierzenie komicznie. Nawet tak imponująco wyglądający Philistine okazuje się w sumie dosyć tandetną postacią. Nie podobało mi się, że zupełnie zignorowano takiego weterana jak Toad sprowadzając go znowu do roli woźnego – dobrze, że ma jednak swoje pięć minut pod koniec tomu, ale naprawdę szkoda, że prawdopodobnie przez to stracił, to co mu było najdroższe. Także część mutantów przyjętych do szkoły wygląda jak jakieś dowcipy (np. Snort). Można to uzasadnić tym, że na ten pomysł wpadły dzieciaki, ale są to młodzi ludzie, którzy w zamierzeniu skutecznie prowadzą firmę. Zachowują się jednak...

Bastard | 2016-09-03
Przeczytana: 24 lipca 2016

3/10 - SŁABA

Kiedy kilkoro studentów szkoły im. Jean Grey znika w niewyjaśnionych okolicznościach, Wolverine wraz z Rachel Summers wyruszają na poszukiwania zaginionych uczniów. Prowadzone przez nich śledztwo kieruje ich wprost do siedziby Akademii Hellfire Club, gdzie młodzi mutanci szkoleni są na przyszłych złoczyńców. Wolverine i X-Men muszą działać bardzo szybko, by wyrwać z rąk szalonych nauczycieli swoich studentów, nim ci do cna przesiąkną atmosferą zła szerzoną przez Hellfire Club.

Nijak nie da się ukryć, że „Wolverine i X-Men” z założenia przeznaczony jest dla czytelników nastoletnich, a więc prawdopodobieństwo, iż komiks ten nie trafi w moje gusta było przeogromne. No i ziściło się. Już od pierwszego tomu irytuje mnie infantylizacja tej serii, jej naiwna treść, głupiutkie rozwiązania fabularne i całkiem marni bohaterowie. Nowe pokolenie młodych mutantów jest doprawdy żałosne, a z korowodu tych wszystkich niedorzecznych postaci chyba tylko Idie nadaje się do czegoś...

LEGOMANIAK | 2016-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Bardzo miłe zaskoczenie. Po fatalnej "szkole przetrwania" bałem się że będzie identycznie źle. Ale obawy okazały się nieprawdziwe. Czytało się nawet przyjemnie. Jedyny minus to wciąż za dużo walki, jednak tutaj mamy bardziej przekonujące powody niż w tomie poprzednim. Gdyby nie dwie ostatnie strony można by uważać serie z rosomakiem za zakończoną. Rysunkowo rewelacyjnie. Zarówno Ferry jak i Bradshaw wykonali kawał dobrej roboty. Bardzo dobra kontynuacja.