Praktyka przekonywania, czyli jak pozyskiwać zwolenników dla swoich racji i propozycji

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Reguły perswazji są po to, by je... wykorzystywaćJasne formułowanie celu procesu przekonywaniaCiągła obserwacja, słuchanie i reagowanie na słowa rozmówcyAtrakcyjny i zrozumiały sposób przekazywania tekstu perswazyjnegoBieżąca analiza skuteczności Twojego postępowaniaUmiejętność postępowania z ludźmi jest takim samym towarem handlowym, jak cukier czy kawa. I zapłacę za tę umiejętność więcej niż za jakąkolwiek inną pod słońcemJohn D. RockefellerNajbardziej skuteczni są ludzie, którzy... są skuteczni. Kiedy na samą myśl o przekonaniu kogoś do swojego rozwiązania przechodzą Cię ciarki i tracisz zapał, możesz być pewny, że rzeczywiście Ci się to nie uda. Jeżeli natomiast tryskasz entuzjazmem i pewnością siebie sukces perswazyjny masz w zasięgu ręki!Skuteczne oddziaływanie na ludzi wymaga przede wszystkim dobrego poznania samego siebie oraz kogoś, na kogo chcemy wpłynąć. Każdy z nas reprezentuje odmienny styl osobowości, który decyduje o indywidualnym modelu odczytywania rzeczywistości i reagowania na nią. Sposób skutecznej interakcji z drugim człowiekiem powinien być dostosowany do jego temperamentu, charakteru i typu inteligencji. Nie wolno Ci zapomnieć o postawach i wartościach, będących fundamentalnymi elementami postrzegania otaczającego świata. Pamiętaj także o kilku podstawowych zasadach, których przestrzeganie pozwoli Ci przedstawić rozmówcy sprawę z najbardziej korzystnej dla Ciebie strony:Bądź jednoznaczny w swoich stwierdzeniach. Powtarzanie wciąż tego samego wywołuje przekonanie, że to, o czym mówimy, jest prawdą.Bądź przekonany do tego, o czym mówisz. zapał i przekonanie są zaraźliwe.Nie oceniaj tych, którzy nie chcą słuchać Twoich racji.Dostarczaj rozmówcom argumentów. Dziękuj za uwagę, nawet jeśli nie uważali.A teraz otwórz tę książkę i wkrocz do fascynującego świata perswazji!

Katarzyna | 2012-03-14