Caste Heaven 2

Tłumaczenie: Kinga Zielińska
Cykl: Caste Heaven (tom 2) | Seria: Kolekcja Kushi Dango
Wydawnictwo: Dango
Caste Heaven 2
manga, bl, yaoi, chise ogawa
komiksy
green_artist

Atsumu był do tej pory Celem, a każdy dzień przynosił mu nowe cierpienia. Jednak w kolejnej rozgrywce został Waletem, czyli przyjacielem Króla. Rozpieszczany przez Kuze, Atsumu nie może mu się oprzeć, pomimo dręczącego go niepokoju. „Kim naprawdę jesteś?” – odpowiedź na to pytanie nie jest
tak oczywista, jak mogłoby się wydawać…

źródło opisu: www.wydawnictwo-dango.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-dango.pl

książek: 1977
mrzokonimow | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Opis z okładki sprawił, że miałem niemałe oczekiwania względem tej mangi. Niestety autorka niewiele zrobiła ze swoim, całkiem niezłym pomysłem. Wymyśliła natomiast mnóstwo scen seksu, niemal bez wyjątku idiotycznych i bez jakichkolwiek podstaw fabularnych. A kiedy bohaterowie akurat nie oddają się "uciechom" cielesnym (czyt. gwałtom i torturom), nieustannie powtarzają sobie nawzajem zasady gry, w którą grają. Po co? Być może po to, by czytelnik cały czas pamiętał o tym jedynym drobiazgu, który w "Caste Heaven" jest naprawdę interesujący. Problem w tym, że pomiędzy jednym i drugim nie ma prawie w ogóle treści. Dwa tomy zdecydowanie mi wystarczą, trzeciego podejścia nie będzie.

Belcia70 | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Ta manga jest jak narkotyk, jednocześnie chcesz ją bardzo czytać a z drugiej boisz się tego co jest w niej zawarte.

Historia szokuje i daje do myślenia.
To ile miłości, nienawiści i innych uczuć towarzyszyło mi podczas czytania tego tomiku nie jestem wstanie wyrazić.

Aż strach pomyśleć, że może gdzieś na świecie, gdzieś w jakiejś szkole takie zachowanie ma miejsce i wszyscy je akceptują.

Luxxx18 | 2018-01-02
Na półkach: Wypożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 23 grudnia 2017

„Caste Heaven” tom drugi stanowi kontynuację mangi autorstwa Chise Ogawy. Tomik rozwija losy pary gejów: Kuze i Atsumu. Przedstawia Kuze jako nad wyraz troskliwego mężczyznę. Szczególnie uwydatnia to jego zachowanie podczas jednej z sytuacji. Kuze i Atsumu miłują się cieleśnie. Kuze czujnie obserwuje mimikę przyjaciela. W chwili gdy ten wydaję się cierpieć Kuze planuje pozbawić się odczuwanej rozkoszy. Atsumu zyskuje z tej znajomości pewność siebie, poczucie własnej wartości. Traci natomiast jakiekolwiek przejawy ufności wobec ludzi. Kuze staje się zazdrosny. W wielu chwilach postępuje nietypowo, zdaje się nad wykorzystywać swoją pozycję silniejszego w związku. Pobudza to Atsumu do wielu rozmyślań...
„Tyle cieni ukrywamy pod naszymi maskami”
Manga obfituje w nowe postacie, tworzące związek:Tatsumiego oraz Sonzakiego. Okazują się one bohaterami na tyle barwnymi i odmiennymi ze względu na zachowanie i wygląd, że bardzo łatwo obdarzyć ich zainteresowaniem.
Tom drugi mangi zaskakuje...

Magdalena-cherry | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

W pewnym momencie historia mnie zdenerwowała, gdy to Kazu musiał coś zrobić biednemu Azusie aczkolwiek czytając dalej i zagłębiając się dalej w historię jak i ją bardziej analizując stwierdziłam, że ma ona drugie psychologiczne dno, które autorka nieźle troszeczkę ukryła:)

Rege | 2017-09-04

Brutalna hierarchia w społeczności szkolnej poparta "zabawą" odzwierciadla w pełni azjatycki system warstw.

Patrycja | 2018-10-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, E-book