Usłyszeć ciepło słońca: Teoria szczęścia

Tłumaczenie: Katarzyna Miśkiewicz
Cykl: Usłyszeć ciepło słońca (tom 2) | Seria: Kolekcja Kushi Dango
Wydawnictwo: Dango
ひだまりが聴こえる-幸福論- (Hidamari ga Kikoeru: Koufuku Hen)
komiksy
Scythe Stoirm

Obaj są studentami tego samego uniwersytetu. Kohei, samotnik z powodu utraty słuchu, oraz Taichi, pozytywnie nastawiony do świata głupek. Kohei, który na początku chował swoje uczucia przed innymi, po spotkaniu Taichiego powoli zaczyna się otwierać…

źródło opisu: Dango, 2017

źródło okładki: http://wydawnictwo-dango.pl/

Anezka | 2017-06-01
Na półkach: Wymienione, Przeczytane, Manga, 2017
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Część druga większa od pierwszej. Najważniejsze że się wszystko kończy kiss'em. Lekka, wręcz delikatna i sympatyczna manga.

Leania112 | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi, 2017 r.
Przeczytana: 23 lipca 2017

Bardzo ciepła i sympatyczna manga :) Polecam jak najbardziej nie tylko fanom BL! ;)

Ari_saan | 2017-10-11
Przeczytana: czerwiec 2017

Kolejny tom i jeszcze wspanialsza historia. Autorka świetnie poradziła sobie z zarysowaniem relacji między oboma głównymi bohaterami - zrobiła to w sposób niezwykle lekki i ujmujący zarazem. Niezwykle przemówiło do mnie także to w jaki sposób została rozwinięta osobowość Taichiego. To jak potoczyły się jego losy nie było dla mnie aż takie oczywiste i przeżyłam miłe zaskoczenie podczas lektury.

Scythe Stoirm | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Dawno nie czytałem tak sympatycznej i pełnej ciepła (bo tak najlepiej można określić "Teorię szczęścia") mangi, poruszającej problem osób niedosłyszących oraz przyjaźni, która nie patrzy na wady, lecz dostrzega serce.

Kreska autorki jest świeża i czysta, niewinna - tak chyba mogę ją nazwać - podobnie zresztą jest z historią Kouheia i Taichiego. W drugim tomie mamy nowych bohaterów, chociaż początkowo irytujących, to jednak, gdy poznajemy ich bliżej, zaczynamy rozumieć ich motywy.

Mangę wpisują do kręgu BL, ale ja poleciłbym ją ludziom lubiącym historie romantyczne w ogóle. Niektóre sytuacje pomiędzy naszymi kolegami są... no cóż, dziecinne, a czasem wręcz niebywałe (gdy myślę o Taichim, zastanawiam się, jak można być tak głupim i ślepym), jednak poprawiają Czytelnikowi humor. Nieraz się uśmiechnąłem, czytając o problemach uczuciowych Kouheia albo współczułem mu, zaczynałem go rozumieć i w sumie... kibicować.

W tomiku znajduje się wywiad z Yuki Fumino specjalnie dla fanów z...

Tevahr | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

Absolutnie fantastyczny komiks. Już nie mogę się doczekać "Limitu".

Pepper | 2017-08-20
Na półkach: Mangi, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Cudowna. Serducho mocniej mi zabiło przy czytaniu tego tomiku.

silwana | 2017-10-14
Przeczytana: 2017 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo przyjemna manga ze szczęśliwym zakończeniem, ale to było do przewidzenia od samego początku. :) Ładna kreska. Na pewno sięgnę jeszcze po kolejne tytuły autorki.

Belcia70 | 2017-05-27
Przeczytana: 09 lipca 2017

Chcę takich cudeniek więcej w Polsce! <3

Rege | 2017-06-10

Wciąż sympatyczna i dwa razy grubsza :-)

Kontestacja | 2018-03-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane