Milcząc, wołając

Wydawnictwo: L&L

Po nieoczekiwanej wizycie młodej kobiety narrator wraca pamięcią do wydarzeń sprzed 40 lat, a więc do 1968 roku. Wtedy to przeżył miłość do żydowskiej dziewczyny, maturzystki. Przedstawia nie tylko dzieje tego uczucia, niełatwego w czasach pogardy i nienawiści, ale także konsekwencje, które dotykają bohaterkę powieści, Małgosię. Opisuje również klimat tamtych czasów, echa rozruchów studenckich w Marcu 1968 roku, rozpętywaną przez władzę nienawiść do Żydów i skwapliwość, z jaką Polacy ulegają propagandzie antysemickiej. czytamy w nocie od wydawcy.