Funkcjonowanie psychospołeczne uczniów dyslektycznych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
8322720033
youstyna

Specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, zwane dyslekcją, objawiają się nie tylko niepowodzeniami szkolnymi, które u dzieci dyslektycznych są konsekwencją niezdolności do przyswojenia umiejętności poprawnego czytania i pisania - pomimo normalnego poziomu inteligencji i odpowiednich warunków do nauki, lecz także niemożnością efektywnego nauczenia się jakiegoś zawodu w przypadku dyslektyków dorosłych. Zaprezentowana w książce problematyka badawcza dotyczy wybranych sfer funkcjonowania psychospołecznego uczniów dyslektycznych kończących VII klasę szkoły podstawowej. Zanalizowano samoocenę tych uczniów, ich zachowanie oraz status socjometryczny.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/funkcjonowanie-psychospoleczne-uczniow/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/funkcjonowanie-psychospoleczne-uczniow/