Zgłosuj na książki roku 2017

Kurka Gdaczka

Wydawnictwo: Jedność
Anna Janczyszyn

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana wiosna! Kurka Gdaczka czuła ją w każdym swym piórku. Czuły ją wszystkie zwierzęta na podwórku. Każde z nich chciało się jakoś przygotować na jej nadejście – na nadejście wiosny! Świnka Chrumka zmieniła błotko w swoim bajorku, piesek Łatek posprzątał w budzie i wypolerował wszystkie swoje kostki. Kurka Gdaczka jednak przeżywała prawdziwy kurzy dylemat, bo nie wiedziała, w jaki sposób uczcić słonko, zieloną trawkę i dłuższe dni, czyli właśnie uroczą wiosnę. Aż tu, zupełnie niespodzianie, i trochę przypadkiem, ale przecież wiele wspaniałych rzeczy dzieje się jakby przypadkiem, nasza Gdaczka przyrządziła... najpyszniejsze danie na świecie! Przeczytajcie sami, jak do tego doszło i jak skończyła się ta wiosenna przygoda. Ko, ko... Gdak, gdak... życzymy udanej wiosennej lektury!

Pełna humoru i zabawy opowiastka, pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Książka opatrzona jest ciepłymi, kipiącymi radością ilustracjami, które zapraszają dzieci do wesołej zabawy. Idealna lektura na wiosnę, inspiracja do samodzielnego tworzenia pisanek i wesołej zabawy.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/