Kim jest ta dziewczyna?

Tłumaczenie: Anna Sawisz
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
HarperCollins

Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się pod ziemię. Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do...

Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do Nottingham na coś w rodzaju przymusowego urlopu, gdzie jako ghostwriterka ma napisać autobiografię wschodzącej gwiazdy filmowej, Elliota Owena.

Idealny plan? Niekoniecznie...

Hejt wciąż boli, współpraca z Elliotem od początku układa się fatalnie, a życie pod jednym dachem z ojcem i wiecznie niezadowoloną młodszą siostrą staje się źródłem kolejnych frustracji.

Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw niej, Edie musi udowodnić sobie i innym, że wie, kim jest, i potrafi żyć po swojemu.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

iwcia169 | 2019-02-07

Nie zachwyciła mnie, owszem porusza ważny temat w dzisiejszym świecie hejt w internecie. Pokazuje jak łatwo można kogoś zaszczuć w pracy w domy i doprowadzić do załamania depresji. Styl tej książki nie przypadł mi do gustu samo zagadnienie oceniam na plus. Czy polecam jak już nie masz do czytania innej pozycji może być

mako | 2018-04-22

przepraszam ale co to miało być za zakończenie? .... nie dosyć że na pewien 'moment' trzeba było czekać ponad 400 stron to jeszcze tak niesatysfakcjonujące zakończenie :(

ewa | 2018-04-05

To niebanalna książka.Bez większych namiętności,bez krwawych dramatów,a jednak przykuwająca uwagę.Na pewno dzieje się to dzięki bardzo dobrze nakreślonym bohaterom,tak głównym jak i drugoplanowym.Nie zawsze są oni pozytywni,ale zdecydowanie barwni.Trudno jednych nie polubić,a innych nie znienawidzić...Autorka porusza w swojej książce kilka ważnych tematów.Trudne relacje między siostrami,zaufanie względem innych osób,utrata rodzica,depresja,wpływ mediów społecznościowych i sławy(nie zawsze tej pozytywnej) na życie zwykłych ludzi,przyjaźń(te prawdziwą i tę fałszywą)...Trudno nie zauważyć na przykładzie tej książki,jak bardzo odczłowieczeni wydaja sie nieraz ludzie znani jedynie z mediów społecznościowych.Pewna anonimowość,którą człowiek ma w sieci pozwala nieraz na wylewanie fali hejtu na osobę,która nie zawsze sobie na to zasłużyła.Bo przecież można sobie pozwolić na ubliżenie,pogardę,wdeptanie w podłoge osoby,która nie stanie przed swoim prześladowcą twarzą w twarz i nie powie co o...

BeaBooks | 2018-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2018, Adult

Patrząc na okładkę i biorąc pod uwagę opis książki spodziewałam się lekkiej i zabawnej historyjki. Tymczasem dostałam całkiem ciekawą opowieść o 36-latce próbującej poukładać swoje życie, które jak dotąd wcale jej nie rozpieszczało. Patrząc na to co spotyka Edie można się zastanawiać jak dużo tracimy unikając konfrontacji i nie mówiąc otwarcie o tym co dla nas ważne.
Jedyny minus to zakończenie. Zdecydowanie czegoś tu zabrakło.

kaska2301 | 2017-09-04
Przeczytana: 03 września 2017

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę Mhairi McFarlane, będąc pod wrażeniem poprzednich jej książek. Niestety. To wydanie wydaje mi się najsłabsze w porównaniu z tymi, które przeczytałam. Ogromny minus za bardzo, bardzo słaby charakter głównej bohaterki. O ile w poprzednich książkach tej autorki jakoś to przełknęłam tak w tej strasznie mnie to bolało i ciężko godziłam się na taki obrót akcji. Z całą pewnością mogłabym się zgodzić z wypowiedzią Richarda - szefa Edi Tompson: "Wiesz, moja żona, jak poznała cię na ostatniej firmowej Gwiazdce, to powiedziała, że masz wysoki współczynnik inteligencji emocjonalnej. I ja się z nią zgadzam. Zdradź mi więc swój sekret: jak osoba tak inteligentna jak ty może tak często postępować jak kompletny przygłup?". Drugi mega minus: zakończenie. Jak dla nie brak zakończenia. Książka się kończy, a historia nadal w zawieszeniu. Jeśli lubicie słabe charaktery, czarne owce i niedopowiedziane kwestie - proszę bardzo.

Przez dłuższy czas w trakcie czytania myślałam, że ta historia jest aż do bólu płytka - mimo mojego zachwytu lekkim i uroczym stylem autorki. Ale w końcu czemu nie? Nie musimy czytać samych ważnych, poważnych, dramatycznych i skłaniających do myślenia książek, dajmy sobie chwilę wytchnienia przy czymś leciutkim i błahym...

Hm... Problem w tym, że moje początkowe zdanie o tej powieści wywróciło się do góry nogami zupełnie - i zakochałam się w niej bez reszty. Oczywiście w dalszym ciągu nie uważam jej za ambitną literaturę, ale ma w sobie więcej wagi i treści niż mi się wydawało.

Tak, zakochałam się w niej. I to nie tylko dlatego, że ma cudowny styl, urokliwych bohaterów i traktuje o miłości, o której uwielbiam czytać. Tu chodzi o coś więcej niż miłość. Autorka porusza też inne sprawy, takie jak trudna relacja między siostrami, utrata matki, depresja, wpływ mediów społecznościowych i sławy na życie, a także przyjaźń (ta wieloletnia i ta nowa, zupełnie nieoczekiwana), również ta...

zefirek0509 | 2017-07-23

Zamysł na historię dość oklepany,ale napisana w sposób zabawny,ciekawy,woęc trudno się iderwać. Historia wciąga,bawi,dobre zakończenie. Fajna powieść w ramach relaksu.

virgo123 | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 18 maja 2017

Fajna książka, ale szkoda, że więcej przykrości spotkało Edie, niż radości. Trochę za dużo rozdziałów, ja bym ją chyba skróciła. A na zakończenie dodałabym epilog, bo mi tam czegoś zabrakło.

Przeczytana: 28 grudnia 2016

Pamiętacie jak opowiadałam Wam jak bardzo lubię wydawnictwo Harper Collins? J Nic się nie zmieniło od tego czasu! Tym razem przychodzę aby Wam opowiedzieć o pewnej dziewczynie. „Kim jest ta dziewczyna? Pewnie macie ochotę zapytać! Przedstawiam Wam Edie, jest copywriterką, mieszka w Londynie i ma 30 lat! Tak! Jest moją rówieśniczką! Jaki duży plus dla książki.

Historię Edie stworzyła Mhairi McFarlane, którą możecie znać z powieści takich jak „To przez Ciebie”, „Nie mów nic, kocham Cię”. Jednym słowem mamy tutaj do czynienia z doświadczoną autorką, którą znają i kochają tysiące kobiet na świecie. Czyli możemy oczekiwać wyrobionego pióra i drygu literackiego. Jednym słowem możemy oczekiwać wyrobienia i spodziewamy się, że autorka będzie potrafiła zaczarować nawet nieco bardziej doświadczonego czytelnika.

Edie podkochuje się w koledze z pracy – cóż zdarza się. Zrządzeniem losu niestety obiekt westchnień nie odwzajemnia porywów serca naszej bohaterki. Jack bierze ślub z inną kobietą....

Patrycja | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Książka zapowiadała się w sposób ciekawy i oryginalny. Miało być ciekawie z nutką wesołośći. Niestety podejrzewam, że przez bardzo beznadziejne tłumaczenie książki wiele ona straciła. Bo w moim odczuciu tego nie idzie czytać. Styl jest ciężki, słowa i różne określania niesmaczne. Nie dałam rady się katowac.