The human body and how it works
anatomia, fizjologia
popularnonaukowe
aredhela

Barwne, bogato ilustrowane książeczki z naszej najnowszej serii starają się zaspokoić ciekawość dzieci i przybliżyć im wiedzę o życiu i świecie. Zawierają one proste, jasne odpowiedzi na podstawowe, często zaskakujące pytania, jakie dzieci stawiają sobie i rodzicom w rodzaju: dlaczego krew jest czerwona, co to są właściwie "czarne dziury" lub - dlaczego muchy mogą chodzić po suficie? Nasze książki pomogą młodym czytelnikom lepiej zrozumieć rzeczy i zjawiska znane z codziennego doświadczenia np. poznać własne ciało, czy otaczające przedmioty. Wprowadzają ich w bogaty świat roślin i zwierząt, przybliżają działanie różnych mechanizmów i urządzeń, odsłaniają tajemnice Ziemi, zjawisk przyrody, a nawet wszechświata. Rzetelną wiedzę o różnych dziedzinach życia przekazujemy w atrakcyjny i przystępny sposób.
Każdy tom zawiera odpowiedzi na ponad 30 podstawowych pytań, wiele interesujących informacji i ciekawostek, a także propozycje ciekawych zabaw, rozwijających umysł i wyobraźnię dziecka.

źródło opisu: Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie