Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic

Wydawnictwo: Edipresse
fotografia, albumy
Iza

To książka pełna niezwykłych fotografii (dużo opublikowanych jest po raz pierwszy i ostatni) i prawdziwych anegdot i historii. Z kim Izabela Trojanowska spotykała się w Nowym Jorku… czego podczas sesji nie chciała zrobić Magda Gessler, jaką tajemnicę wyjawiła na sesji Beata Tyszkiewicz… co Sebasstian robił z Kayah na dachu wieżowca, a co z Anją Orthodox w piwnicy… co lubi Hanna Bakuła, co łączy Laurę Łącz z Conrado Moreno… co podczas sesji zaśpiewała Krystyna Janda, co zgoliła na sesji Joanna Senyszyn…!

Znaczą część książki autor poświęcił swojej wyjątkowej Muzie, aktorce: Ewie Błaszczyk, którą poznał w 1999 roku i był obecny sercem i z aparatem przy sukcesach i tragediach tej wyjątkowej kobiety.

Jest to książka - fotoopowieść o artyście, którego dzieła fascynują i czasem szokują, jak ich autor… i książka o relacjach mistrza z jego Muzami - wyjątkowymi i popularnymi kobietami XXI wieku.

Muzy artysty Sebasstiana Skalskiego w książce: Ewa Błaszczyk, Hanna Bakuła, Grażyna Bem, Lolita Brzozowska-Roman, Stanisława Celińska, Danuta Dąbrowska, Magda Gessler, Angelina Gina, Krystyna Janda, Irena Jarocka, Anna Maria Jopek, Kayah, Anna Kolisz, Kora, Beata Horodniczy, Elżbieta Skalska-Kowalczykowska, Magdalena Koźmala, Gabriela Kownacka, Jolanta Kwaśniewska, Izabela Lenartowicz, Joanna Liszowska, Laura Łącz, Alicja Majewska, Renata Majewska, Anja Orhodox, Joanna Pawlik, Beata Pawlikowska, Halina Perek, Alicja Resich-Modlińska, Dorota Pomacho-Pątkiewicz, Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Izabela Sadowska, Irena Santor, Joanna Senyszyn, Jadwiga Skalska, Justyna Steczkowska, Danuta Stenka, Maria Szabłowska, Elżbieta Maria Tarkowska-Chatila, Nina Terentiew, Izabela Trojanowska, Beata Tyszkiewicz, Małgorzata Walewska, Alicja Wojciechowska, Ewa Wojtyła, DJ WIKA.

-------------
HANNA BAKUŁA: "Uwielbiam pozować Sebasstianowi Skalskiemu. Trwa to dziesięć minut, bo ja nie znoszę pozować… . Malują mnie, przychodzę na plan, pstryk, pstyk i mamy piękne portrety. Jak twórczy Sebasstian się uprze na jakąś koncepcję to nie ma mowy, on by sfotografował… papieża w majtkach!”.

EWA BŁASZCZYK: "Z Sebasstianem spotkałam się w 1999 roku i właściwie od tamtej pory się nie rozstajemy. Sebasstian - to oczywiście fotografik i zdjęć zrobiliśmy razem całe mnóstwo. Praca ta jest osobliwa bo Sebasstian bardzo się angażuje i wtedy poruszamy się razem przez życie i różne sytuacje zawodowe i prywatne, z każdego obszaru pozyskując dużo zdjęć. Zaangażowanie Sebasstiana jest jednak daleko wykraczające poza fotografię, jest czynny, czuły, obecny, organizuje, pomaga, interesuje się. Jest - jest przyjacielem!"

BEATA TYSZKIEWICZ: "Sebasstian Skalski, sam urok i wdzięk. Profesjonalizm i gust, którego mogą inni mu pozazdrościć. Ambitny, pracowity, urokliwy. Miałam okazję być przez Sebasstiana fotografowana. To była wielka przyjemność i rezultatem piękne zdjęcia. Jestem szczęśliwa, że los nas zetknął".

DJ WIKA: "Uważam, że być może jego wrażliwość, pewne predyspozycje, charyzma i talenty tworzą taką niezwykłą osobowość a w rezultacie wyjątkowe dzieła. Stąd też postrzeganie świata, ludzi jest uwarunkowane empatią, pogodą ducha, miłością do życia, ludzi, zwierząt, przyrody. W Sebasstianie szalenie podoba mi się to, że nikogo nie udaje, ma zawsze jedną twarz dla wszystkich".

Projekt wspiera Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” i klinikę „Budzik”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Jane | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Inne

Sama przyjaźń to nie taka prosta sprawa. Przyjaźń w pracy to sprawa wręcz rzadka. Chyba, że... Twoja praca to Twoja pasja. O tym jest ta książka.

O pasji do kobiet, do fotografii, do ludzi, charakterów i kobiecych spojrzeń. Sebasstian opisuje niezwykłe relacje ze swoimi modelkami, jednocześnie pozwalając każdej z nich również zabrać głos na ten temat. To nie tylko zbiór wdzięcznych kadrów. To bardzo ładny przewodnik po nawiązywaniu znajomości.

Hoshi062 | 2018-11-27
Olimpia | 2018-10-12