Smerfetka

Wydawnictwo: Egmont Polska
La Schtroumpfette
bajki
Czarnula

Zbierz wyjątkową kolekcję najpiękniejszych bajek i opowieści. Daj się zaprosić do magicznego świata swoich ulubionych bohaterów, w którym poznasz smak przygody i wartość przyjaźni. Razem ze Smerfetką wejdź do baśniowej krainy.

źródło opisu: sklep.egmont.pl

źródło okładki: sklep.egmont.pl

Ida | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Kolejny dowód, jak cykl książeczek może zaciekawić, nawet tych, którzy nie znają czytanej bajki z telewizji. Tak jest w przypadku mojego małego czytelnika. Uwielbia smerfy, a nigdy ich na ekranie nie oglądał (wiem, to nieprawdopodobne, a jednak :))
Mamy ogromny wybór bajek i telewizyjnych i książkowych, więc warto sięgać po różne. Smerfy są kultowe, wszyscy wiemy. I stało się tak nie przez przypadek. Opowieści o nich równie dobrze się czyta, jak i ogląda.
Ta teraz o Smerfetce, to również taki "ukłon" w stronę dorosłych...znów wychodzi na to, że mężczyźni wolą blondynki ;) Smerfetka pojawiła się bowiem jako brunetka i wrażenia nie zrobiła, a potem...sami zobaczcie i oczywiście poczytajcie! :D Polecam!

Kotkad | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

nie uwierzycie ale już nie pamiętałam skąd się wzięła smerfetka w wiosce smerfów. czytając dzieciom przypomniałam sobie i w związku z tym ta książka to nie była gratka jedynie dla dzieci.
Sama książka bogato ilustrowana, krótkie teksty na pojedynczych stronach i pełno akcji. Coś co dzieciaki lubią najbardziej. Myślę że spokojnie mogę polecić każdemu

kasia900 | 2013-10-02
Przeczytana: 03 października 2013

Październik zaczęłam od lekkiej i przyjemnej lektury jaką jest bajka o Smerfetce i wiosce Smerfów. Na pewno wszyscy pamiętacie uroczą wieczorynkę, nie ukrywam, że była to jedna z moich ulubionych dobranocek obok Muminków. Z uśmiechem na twarzy wygrzebałam tę książeczkę z mojej zakurzonej biblioteczki.

"Smerfetka" jest jedną z bajek z całej serii o nazwie "Smerf". W jej skład wchodzą ponadto: "Wyścig smerfów", "Śpiew smerfa", "Dziwny smerf", "Smerf dyktator", "Smerfomaszynka-pogodynka".

Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się pięknie zilustrowane Smerfy. Każdy z nich ma swoje imię oraz umiejętności bądź charakterystyczne uosobienie.

Nie chciałabym zdradzać Wam fabuły bajki, dlatego też przejdę od razu do kwestii wydawniczych.

Plusy:

+ duża czcionka- dzieci, które dopiero uczą się czytać nie będą musiały wytężać swoich oczu

+ piękne ilustracje

+ niebanalna fabuła- nie jest to żaden skrót lub streszczenie wieczorynek z TVP1, wręcz odwrotnie. Bardzo ciekawa i zabawna...

Ula | 2019-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2019