Kamyk

Wydawnictwo: Czarne
literatura polska

To piękna książka. Jej czysty i szlachetny język sprawia, że opowieść o samotności i miłości zmienia się w przypowieść o ludzkim losie. Kamyk ma w sobie siłę mitu, i ten mit nadaje zwyczajnym z pozoru zdarzeniom i rzeczom sens, który jest starszy i mądrzejszy od nas.

Izabela | 2014-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Lekkość słowa i niewiarygodna dosłowność opisu stanów psychicznych bohatera sprawiają, że zaliczam tę książkę do dobrych a nie przeciętnych. Sama historia nie jest niebywale oryginalna, ale wciągające obrazy natury i przemyślenia bohatera sprawiają, że czytelnik z łatwością utożsamia się z główną postacią. Ach, ta akwamaryna lodu...

Malina | 2013-12-30
Przeczytana: listopad 2013

Stwarzała ciekawy nastrój, pewną tajemniczość, ale sposób w jaki to się rozwijało średnio mi się podobało. Dobrnęłam do końca dzięki tej aurze tajemniczości i przez ciekawość jak to się skończy, ale nie oczarowała mnie specjalnie ta książka..

Magda | 2017-10-26
Przeczytana: 25 października 2017

Jedyne, co mogę powiedzieć, to, że książka jest bardzo monotonna i nużąca. Nie ma w niej porywających momentów zwrotnych. Ma całkiem dobry język (ldateego 3, a nie 1). Znużyła mnie jednak tak, że męczyłam się z nią kilka miesięcy (a jest króciutka!), aż dotarłam do końca wyczerpana i oddałam jako ofertę do sprzedaży, żeby nie marnowała mi miejsca na półce.

Gisburn | 2012-03-31
Przeczytana: 27 lutego 2012

Nastrojowa, ale czegoś mi w niej zabrakło.

kropka | 2017-05-02
Przeczytana: 29 kwietnia 2017