Kamyk

Wydawnictwo: Czarne
literatura polska

To piękna książka. Jej czysty i szlachetny język sprawia, że opowieść o samotności i miłości zmienia się w przypowieść o ludzkim losie. Kamyk ma w sobie siłę mitu, i ten mit nadaje zwyczajnym z pozoru zdarzeniom i rzeczom sens, który jest starszy i mądrzejszy od nas.

Malina | 2013-12-30
Przeczytana: listopad 2013

Stwarzała ciekawy nastrój, pewną tajemniczość, ale sposób w jaki to się rozwijało średnio mi się podobało. Dobrnęłam do końca dzięki tej aurze tajemniczości i przez ciekawość jak to się skończy, ale nie oczarowała mnie specjalnie ta książka..

126powodów | 2014-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Lekkość słowa i niewiarygodna dosłowność opisu stanów psychicznych bohatera sprawiają, że zaliczam tę książkę do dobrych a nie przeciętnych. Sama historia nie jest niebywale oryginalna, ale wciągające obrazy natury i przemyślenia bohatera sprawiają, że czytelnik z łatwością utożsamia się z główną postacią. Ach, ta akwamaryna lodu...

Gisburn | 2012-03-31
Przeczytana: 27 lutego 2012

Nastrojowa, ale czegoś mi w niej zabrakło.

EasyRest | 2016-05-06
Przeczytana: 06 czerwca 2006