Napowietrzna wioska

Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
19957241
przygodowa
Marta

Inne wydania

źródło okładki: empik.pl

Wiórek | 2010-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2010

Kolejna tak wspaniała książka Verne'a... Pełna tego, co najlepsze w jego twórczości; ciekawych bohaterów, najczęściej kontrastujących ze sobą, jak i czasem neutralnych; pięknych i niezwykłych miejsc jak nieprzebyte puszcze Ubangi, dolin wielkich rzek takich jak wymieniona już poprzednio Ubanga; sawann z pagórkami trzech tamaryndowców; suchych, pożółkłych traw, które można poczuć na rękach i nogach gdy czyta się jego książki... Oraz mnóstwo wiedzy geograficznej, dotyczącej klimatu, podróżników, szlaków, wiosek i migracji koczowniczych plemion afrykańskich... Verne nie pisał tylko dlatego, że miał talent i potrafił przelać swe myśli na papier, ale był wielkim marzycielem, pragnął by ludzie mogli poznać i zrozumieć Ziemię... Pisał swe małe arcydzieła, by przekazać zwyczajnemu człowiekowi informacje na temat polityki, najnowszych odkryć z zakresu nauki, nowinek technicznych i mnóstwa teorii naukowych wysnuwanych przez prawie wszystkich profesorów tamtego okresu...

Roman Dłużniewski | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Verne miał fantazję. Co książka, to bardziej nieprawdopodobne pomysły. A Napowietrzna wioska to jeden z ciekawszych jego utworów.

| 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Przygoda

To mój numer jeden Verne'a, absolutnie najlepsza powieść przygodowa jaką czytałem. Świetna akcja, ciekawe postaci, niebanalny pomysł, a wszystko przyprawione taką ilością Afryki, że można się zakochać. Dodatkowy atut jest taki, że świat tworzony przez imć pana Juliusza jest tak realny, że aż dziwne, że tak można pisać! Dotyczy to również jego pozycji fantastycznych.

Agatozaur | 2015-05-04

Moja pierwsza przygodowa książka, a przeczytałam ją w szkole podstawowej i własnie dzięki tej powieści zakochałam się w tym gatunku, nawet nie przeczuwając, że kiedyś sama posmakuję prawdziwej "dzikiej" Afryki :)

Otori | 2017-07-31
Przeczytana: 05 lipca 2017

„- I cóż – spytał John Cort – czy wierzysz już Maksie, że te nieszczęsne istoty należą do gatunku ludzkiego?
– Oczywiście, Johnie, skoro potrafią śmiać się i płakać tak jak ludzie?”*

Czy istnieje brakujące ogniwo łączące ludzi i człekokształtne? Jakie cechy decydują o człowieczeństwie? Takie pytania, z którymi do dzisiaj zmagają się antropolodzy, biolodzy, filozofowie (w kwestii drugiego pytania to zadają je sobie praktycznie od zawsze), stawia sobie również Juliusz Verne. Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać rozprawy, z którejkolwiek z tych dziedzin.

Autor swoją powieść skierował do młodego czytelnika, dzięki czemu książka jest lekka i przyjemna w odbiorze. Wszelkiego rodzaju poważne rozważania Verne snuje przy okazji opisywania niezwykłej podróży, w której uczestniczą bohaterowie umiejętnie wplata w dialogi bohaterów.

„Napowietrzna wioska” ma swoje wady. Dowcipy Maksa Hubera bawią, jest kilka epizodów trzymających w napięciu, przemyślenia dotyczące darwinizmu, człowieczeństwa...

kitfisto | 2012-10-05

do tej książki niepotrzebny komentarz jedna z najlepszych książek , które czytałem

maciekzimowski | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

napowietrza wioska to ksiąźka moim zdaniem mocno inna niż wszysie do tej pory przeze mnie czytane, ponieważ mimo długiego i rozwleklego opisu podobala mi sie co rzadko sie zdarza. Fajnie by bylo zobaczyc to na ekranie.

BasiaK | 2017-07-29
Przeczytana: 1973 rok