Napowietrzna wioska

Okładka książki Napowietrzna wioska
Juliusz Verne Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Juliusz Verne powieść przygodowa
powieść przygodowa
Kolekcja Juliusz Verne
Le Village aerien
Hachette Polska
2016-07-27
1968-01-01
9788328202849

więcej Więcej

W sumie... książka o niczym.

Kolejna z powieści Verne'a w sam raz na pożegnanie wakacji. Mała uwaga: akcja właściwa rozgrywa się dopiero około XIII rozdziału i kończy w dość nieoczekiwany sposób. Jak zwykle warto, choć nie polecałbym osobie rozpoczynającej przygodę z twórczością autora. Fabułę trzeba potraktować z dużym przymrużeniem oka biorąc pod uwagę lata, w których powstawała, a także rozwój...

Króciutka książka opowiadająca o przygodach w afrykańskiej puszczy. Sporo informacji pozwalających czytelnikowi poszerzyć swoją wiedzę na temat ludów czy przyrody afrykańskiej. W czasie internetu może już nie być odbierana tak jak jeszcze 20 lat temu.

Nie jestem obiektywna jeśli chodzi o książki, których akcja dzieje się w Afryce. Mam do nich potworną słabość. "Napowietrzna wioska" Juliusza Verne'a jest wspaniała! To doskonale wykreowany świat, dziki świat, w którym czwórka przyjaciół musi walczyć o przetrwanie.
John, Max, Chamis i Llanga są bohaterami wyjątkowymi. Różnią się i w tych różnicach się dopełniają. Każdy...

Kolejny raz zabieram się w podróż z p. Juliuszem Verne. Tym razem wybieram się w podróż do gorącej Afryki. A dokładnie do niezbadanej i tajemniczej puszczy Ubangi.

Razem ze mną wybierają się główni bohaterowie, John, Max, Chamis i Llanga. To grupa postaci, które Verne fajnie zbudował, wszyscy mieli odmienne od siebie cechy charakteru, a razem ze sobą fajnie to wszystko...

Dotychczas nie słyszałam o tej książce Verne'a, jednak natknęłam się na nią na wyprzedaży.
Uwielbiam tego autora i jeszcze raz zanurzyłam się w świat niezwykłych podróży jego bohaterów... Verne jest autorem, który łączy przedstawianie piękna i niebezpieczeństw świata z przygodami. Jego postacie są zawsze interesujące. Co prawda nie są tak mocno rozbudowane jak te z...

„- I cóż – spytał John Cort – czy wierzysz już Maksie, że te nieszczęsne istoty należą do gatunku ludzkiego?
– Oczywiście, Johnie, skoro potrafią śmiać się i płakać tak jak ludzie?”*

Czy istnieje brakujące ogniwo łączące ludzi i człekokształtne? Jakie cechy decydują o człowieczeństwie? Takie pytania, z którymi do dzisiaj zmagają się antropolodzy, biolodzy, filozofowie (w...

1937
1922

Verne miał fantazję. Co książka, to bardziej nieprawdopodobne pomysły. A Napowietrzna wioska to jeden z ciekawszych jego utworów.

napowietrza wioska to ksiąźka moim zdaniem mocno inna niż wszysie do tej pory przeze mnie czytane, ponieważ mimo długiego i rozwleklego opisu podobala mi sie co rzadko sie zdarza. Fajnie by bylo zobaczyc to na ekranie.

Moja pierwsza przygodowa książka, a przeczytałam ją w szkole podstawowej i własnie dzięki tej powieści zakochałam się w tym gatunku, nawet nie przeczuwając, że kiedyś sama posmakuję prawdziwej "dzikiej" Afryki :)

• Juliusz Verne
  • Chcę w prezencie