Napowietrzna wioska

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Le village aérien
Arek

Inne wydania

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa Podróże z Verne em zawiera 14 powieści Juliusza Verne a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej Pięćset milionów hinduskiej księżniczki" czy Dramat w Inflantach", którego akcja...

czy Dramat w Inflantach", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa.
Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego,
rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne a.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Wiórek | 2010-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2010

Kolejna tak wspaniała książka Verne'a... Pełna tego, co najlepsze w jego twórczości; ciekawych bohaterów, najczęściej kontrastujących ze sobą, jak i czasem neutralnych; pięknych i niezwykłych miejsc jak nieprzebyte puszcze Ubangi, dolin wielkich rzek takich jak wymieniona już poprzednio Ubanga; sawann z pagórkami trzech tamaryndowców; suchych, pożółkłych traw, które można poczuć na rękach i nogach gdy czyta się jego książki... Oraz mnóstwo wiedzy geograficznej, dotyczącej klimatu, podróżników, szlaków, wiosek i migracji koczowniczych plemion afrykańskich... Verne nie pisał tylko dlatego, że miał talent i potrafił przelać swe myśli na papier, ale był wielkim marzycielem, pragnął by ludzie mogli poznać i zrozumieć Ziemię... Pisał swe małe arcydzieła, by przekazać zwyczajnemu człowiekowi informacje na temat polityki, najnowszych odkryć z zakresu nauki, nowinek technicznych i mnóstwa teorii naukowych wysnuwanych przez prawie wszystkich profesorów tamtego okresu...

| 2015-03-30
Na półkach: Przygoda, Ulubione, Przeczytane

To mój numer jeden Verne'a, absolutnie najlepsza powieść przygodowa jaką czytałem. Świetna akcja, ciekawe postaci, niebanalny pomysł, a wszystko przyprawione taką ilością Afryki, że można się zakochać. Dodatkowy atut jest taki, że świat tworzony przez imć pana Juliusza jest tak realny, że aż dziwne, że tak można pisać! Dotyczy to również jego pozycji fantastycznych.

Roman Dłużniewski | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Verne miał fantazję. Co książka, to bardziej nieprawdopodobne pomysły. A Napowietrzna wioska to jeden z ciekawszych jego utworów.

Agatozaur | 2015-05-04

Moja pierwsza przygodowa książka, a przeczytałam ją w szkole podstawowej i własnie dzięki tej powieści zakochałam się w tym gatunku, nawet nie przeczuwając, że kiedyś sama posmakuję prawdziwej "dzikiej" Afryki :)

kitfisto | 2012-10-05

do tej książki niepotrzebny komentarz jedna z najlepszych książek , które czytałem

maciekzimowski | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

napowietrza wioska to ksiąźka moim zdaniem mocno inna niż wszysie do tej pory przeze mnie czytane, ponieważ mimo długiego i rozwleklego opisu podobala mi sie co rzadko sie zdarza. Fajnie by bylo zobaczyc to na ekranie.

Julek Kusiak | 2016-12-08
Evie | 2016-10-25