Co powiedział Pastor Russell

Wydawnictwo: Straż
What Pastor Russell Said
religia
dejw

„Książka pytań” – jak zaczęto ją potocznie określać – została zredagowana i wydana w j. angielskim przez bliskich współpracowników C.T. Russella w 1917 r., już po jego śmierci, i nosiła oryginalny tytuł What Pastor Russell Said. Pierwsze wydanie w j. polskim pojawiło się w 1947 r. Publikacja zawiera zbiór spisywanych na bieżąco odpowiedzi pastora, jakich udzielał w czasie spotkań publicznych na zadawane mu spontanicznie pytania, a także szereg wyjaśnień, które były zamieszczane przez niego na łamach czasopisma The Watch Tower odnośnie kwestii zgłaszanych przez czytelników. Żywy język wypowiedzi ukazuje atmosferę ówczesnych spotkań i relacje pastora z pytającymi, można w nich często wyczuć humor, czasem także rozgoryczenie czy zniecierpliwienie odpowiadającego. Ta niezwykła książka daje – w przystępnej i niestandardowej formie – nie tylko obraz nauki głoszonej przez C.T. Russella, ale też możliwość zapoznania się z jego osobowością, jego stosunkiem do codziennych spraw, spotkania go nie tyle jako nauczyciela, co przyjaciela, który udziela życiowych porad w sprawach finansowych, rodzinnych, zdrowotnych, porządkowych czy zborowych, choć ma też odwagę powiedzieć „nie wiem”. Lektura wciąga i sprawia, że czytelnik z zaciekawieniem wertuje jej karty w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go tematy.

źródło opisu: http://wydawnictwostraz.org

źródło okładki: http://wydawnictwostraz.org