Dyskoteka przy Magnoliowej

Tłumaczenie: Maria Grabska-Ryńska
Wydawnictwo: Książnica
The Ballroom on Magnolia Street
uczucia, taniec, kariera, miłość

Pochodząca z Ulsteru Sharon Owens pisze o zwykłych niezwykłych mieszkańcach Belfastu. Jej książka ‘‘Herbaciarnia pod Morwami’‘ stała się bestsellerem w Polsce. ‘‘Dyskoteka przy Magnoliowej’‘ to historia Johnny ego ‘‘Gwiazdora’‘ Hogana. Obdarzony przez naturę sporą dozą wdzięku, miał niezły głos i doskonale tańczył. Kiedy puszczał oko, dziewczęta zapominały o narzeczonych. Wszystkie mieszkanki Belfastu uwielbiały Johnny ego, ale żadnej nie udało się go zwabić do ołtarza. Johnny, zafascynowany Ameryką i Hollywoodem, prowadził najmodniejszą w Belfaście dyskotekę i był lokalną znakomitością. Jego sława sięgnęła zenitu, kiedy w pojedynkę odparł atak miejscowych gangsterów. Nie powiodło mu się tylko w miłości: jedyna kobieta, jaką w życiu kochał, opuściła go i wyszła za innego mężczyznę. Po latach Johnny spróbuje odzyskać uczucia ukochanej, a jego dyskoteka stanie się miejscem jeszcze niejednego romansu.

Katherina87 | 2015-04-29

Dyskoteka przy Magnoliowej to historia Johnny'ego "Gwiazdora" Hogana. Obdarzony przez naturę sporą dozą wdzięku, miał niezły głos i doskonale tańczył. Kiedy puszczał oko, dziewczęta zapominały o narzeczonych. Wszystkie mieszkanki Belfastu uwielbiały Johnny'ego, ale żadnej nie udało się go zwabić do ołtarza. Johnny, zafascynowany Ameryką i Hollywoodem, prowadził najmodniejszą w Belfaście dyskotekę i był lokalną znakomitością. Jego sława sięgnęła zenitu, kiedy w pojedynkę odparł atak miejscowych gangsterów. Nie powiodło mu się tylko w miłości: jedyna kobieta, jaką w życiu kochał, opuściła go i wyszła za innego mężczyznę. Po latach Johnny spróbuje odzyskać uczucia ukochanej, a jego dyskoteka stanie się miejscem jeszcze niejednego romansu.

Książka całkiem fajna. Przyjemnie i szybko się czyta.

Gosia | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Powieść lekka, łatwa i przyjemna, choć nie brak jej przemyśleń na temat odpowiedzialności za własne życie oraz szczęście tych, których kochamy.

betina360 | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 lipca 2014

Dyskoteka przy Magnoliowej jest calym swiatem Johnyego Gwiazdora. Nie potrafi z niej zrezygnowac nawet dla kobiety ktora kocha.Dlatego tez ja traci i nie tylko ja.Lecz o tym w ksiazce. Musze przyznac ze powiesc bardzo wciaga i porusza prawdziwe problemy ktore dotykaja ludzi i pokazuje jak mozna je rozwiazac. Jak na pierwsze spotkanie z ta autorka to nie jestem rozczarowana a wrecz bede szukac innych jej powiesci.

gabith | 2010-12-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 stycznia 2010

Autorka “Herbaciarni pod morwami”, “Magnolia” to chyba jej druga książka. Dobra. Prosta, zwyczajna, ciepła, sympatyczna, momentami pełna humoru. Dobrze zarysowane postaci, każda charakterna i zapadająca w pamięć.
Podobały mi się imiona: Declan, Shirley, Mavourna.
Lubię Sharon.

Uwielbiam tą książkę za jej ciepło i optymizm. Zawsze gdy mam gorszy nastrój sięgam po którąś z pozycji napisanych przez Sharon Owens. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła :)

owocowaja | 2013-04-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna!

Vivika | 2012-12-30
Przeczytana: 15 lutego 2009

Ta książka długo zapadła mi w pamięć. Nie mogłam się oderwać :)

Marianna | 2017-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2010