Fight Club 4 Kids

Wkp | 2016-07-29
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 29 lipca 2016

FIGHT CLUB – PODZIEMNY KRĄG DLA DZIECI

Chuck Palahniuk to jeden z tych autorów, których trudno kojarzyć z literaturą dziecięcą czy choćby młodzieżową. Bo chociaż ma na swoim koncie komiks (gdzie nie brak erotyki i kontrowersji, krwi, seksu i brutalności) a nawet serię bajek (te napisane zostały w formie satyrycznych tekstów piorących mózgi dzieci krajów komunistycznych, podburzając do nienawiści wobec USA), trudno powiedzieć by cokolwiek z tego nadawało się dla młodych odbiorców. Jak jest więc w przypadku „FC”, którego podtytuł sugeruje grupę docelową w takim właśnie wieku? Oczywiście tak samo!

Fabuła tutaj przedstawiona nie jest nawet fabułą. To wybór kilku scen z książki/filmu „Fight Club” i ukazanie ich w pseudo dziecięcej formie. Główny bezimienny bohater pewnego dnia poznaje przyjaciela z włosami na jeża. Przyjaciela, który… nie istnieje. Razem oddając się wygłupom wpadają na pomysł założenia Klubu Wygłupów właśnie. wygłupów do krwi. Często tej ostatniej…

Treść kończy się w...

Isil | 2016-07-30