"Złoty" Mauritius

Cykl: Kapitan Żbik (tom 17)
Wydawnictwo: Ongrys
sensacja, żbik
komiksy
skun

Inne wydania

Grupa przestępców planuje kradzież bezcennego znaczka. Przebrani za ekipę filmową, dokonują napadu na konwój transportujący znaczek na wystawę filatelistyczną.
Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzi kapitan Żbik.

źródło opisu: ongrys.pl

źródło okładki: ongrys.pl

Galfryd | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Najważniejsze, co można powiedzieć o "Złotym Mauritiusie" to fakt, że zeszytem tym debiutował kolejny wielki polskiego komiksu - Bogusław Polch. Debiutował, warto dodać, całkiem udanie. Niestety, warstwa fabularna, za którą odpowiadał Władysław Krupka, nie do końca dorównała nowemu rysownikowi.

Zaczyna się wszystko jednak całkiem dobrze. Na zlecenie zagranicznego kolekcjonera polska, świetnie zorganizowana grupa przestępcza dokonuje rabunku bardzo cennego znaczka pocztowego - tytułowego "Złotego Mauritiusa". Napad zaplanowany jest bardzo efektownie - na drodze konwoju wiozącego znaczek gangsterzy pozorują...plan filmowy, gdzie kręcony jest film okupacyjny. Efekt komiksowy rewelacyjny, bandyci występują w mundurach Wehrmachtu.

Konwojenci zostają albo uśpieni, albo obezwładnieni, i...w tym momencie cała duża grupa przestępcza przestaje istnieć ! Autor scenariusza dokonuje drastycznej wolty fabularnej i teraz uwagę swą koncentruje wyłącznie na uciekającym wspólnie wraz z jednym z...

Michał Ramone | 2017-11-19
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane