Winter's Bone

Wydawnictwo: Hodder
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski

Amid the harsh landscape of the Ozark Hills, sixteen-year-old Ree is taking care of her mother and two brothers. Her father has put their house up as bail and if he doesn t show up at court it ll be sold from under them. To save her family she needs to track him down but in a community riven with long-running feuds getting answers isn t easy.

Marta Bedrowska | 2011-12-15
Przeczytana: 08 grudnia 2011

W ksiazce tej Ameryka pokazuje nam calkiem inna twarz, tam gdzie bieda az piszczy, a honor jest wazniejszy niz wiezy krwi. 16 - letnia Ree Dolly zajmuje sie swoja chora psychicznie mama i dwoma bracmi. Ojciec ktory zarabia na produkcji kokainy wyszedl z wiezienia pare tygodni wczesniej, lecz sluch o nim zaginal.
Ree zostaje zawiadomiona przez lokalnego policjanta ze Jessup, jej ojciec, postawil ich domek jako zabezpieczenie na kaucje, w razie gdyby nie stawil sie w sadzie. Ree wkrotce dowiaduje sie ze jej ojciec zostal prawdopodobnie zabity i ma miesiac czasu na znalezienie jego szczatek i udowodnienie jego smierci. Tylko wtedy bedzie mogla zachowac mieszkanie. Ksiazka trzyma w napieciu, tym bardziej iz mloda Ree spotyka wrogosc ze strony ´tych ktorych pyta o zaginionego ojca. Czy uda jej sie udowodnic ze to nie bezczelnosc a smierc uniemozliwila mu stawienie sie przed lawa przysieglych, czy tez ona z rodzina zostana wyrzuceni z domu i zmuszeni do mieszkania w grocie, w lesie...?...

Basiaminah | 2016-11-17
walt | 2012-08-10