Na zboczu

Tłumaczenie: Ryszard Turyczyn
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Am Hang

Młody adwokat, specjalista od rozwodów, Thomas Clarin cieszy się z perspektywy spędzenia spokojnego weekendu w swoim letnim domku nad jeziorem Lugano, gdzie zamierza napisać artykuł zamówiony przez branżowe pismo. Przypadkowo spotyka na tarasie restauracji hotelu Bellevue starszego mężczyznę o nazwisku Loos, tajemniczego, trochę dziwacznego, może nawet niezbyt zdrowego psychicznie i wdaje się w rozmowę z nim. Ich rozmowa zaczyna dotykać coraz bardziej prywatnych, wręcz intymnych spraw i rozwija się w barwną, fascynującą debatę o intrygującej wewnętrznej dynamice, której obaj nie potrafią się oprzeć.

Ararith | 2015-11-26
Przeczytana: 18 czerwca 2016